۱۸ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۲۵
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 83900192
۰ نفر

برچسب‌ها

نماینده اردکان به دیدار پیشکسوت عرصه خبر رفت

یزد - ایرنا - به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار، نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی و رییس اداره فرهنگ ارشاد اسلامی شهرستان از حاج سید علی اکبر کلاهدوزان، پیشکسوت عکاسی و عرصه خبر عیادت کردند.

به گزارش ایرنا محمد رضا دشتی اردکانی و فریده حایری روز شنبه  ضمن تبریک روز خبرنگار و عید سعید غدیر خم، برای ایشان آرزوی سلامتی و تندرستی کردند.
 سید علی‌اکبر کلاهدوزان در سال ۱۳۲۰ در اردکان متولد شد و دوران تحصیلات خود را در دبستان فردوسی و دبیرستان شرف اردکان سپری کرد و پس از فارغ‌التحصیل شدن در مقطع دبیرستان در سال ۱۳۴۳ به شغل معلمی روی آورد.

این خبرنگار پیشکسوت  در گفت و گویی اظهار داشت: در سال ۱۳۴۳ نمایندگی روزنامه اطلاعات در شهرستان اردکان را گرفتم به‌گونه‌ای که این روزنامه در این شهرستان تنها سه نفر مشترک داشت. علاقه به مطالعه روزنامه، زمینه‌ساز ورود من به عرصه خبرنگاری شد و از همان سال کار خود را در حرفه خبرنگاری آغاز کردم.

کلاهدوزان به علاقه وافر خود به شغل خبرنگاری اشاره کرد و گفت: به دلیل علاقه فراوان به کار خبرنگاری علیرغم همه کمبودها و عدم وجود امکانات لازم برای تهیه و ارسال خبر، اخبار شهرستان اردکان را در کوتاه‌ترین زمان به تهران ارسال می‌کردم تا در روزنامه اطلاعات چاپ شود و این سرعت عمل باعث تعجب مردم و مسئولین شده بود که چگونه این اخبار با این سرعت منتشر شده است.

وی با اشاره به ویژگی‌های یک خبرنگار، خاطرنشان کرد: خبرنگار باید دارای روحیه‌ای شاد و با همه افراد جامعه تعامل داشته باشد تا بتواند در کار خود موفق شود ولی اگر حتی ذره‌ای بدخلقی کند همه از او فرار می‌کنند.

پیشکسوت عرصه خبر، کار خبرنگاری را شغلی پرزحمت برشمرد و افزود: در این کار باید صبر و حوصله زیادی داشته باشی و خبرنگار باید امانت‌دار باشد چراکه این امانت‌داری موجب جلب اطمینان و اعتماد مردم به خبرنگار می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه مردم ما خیلی فهیم هستند و در تشخصیشان به خوبی عمل می کنند تصریح کرد: آن‌ها به دنبال اخبار حقیقی و واقعیت موجود در جامعه هستند و اگر خبرنگاری دروغ بنویسد دیگر کسی به او اعتماد نخواهد داشت.

کلاهدوزان گفت: خبرنگار پل ارتباطی مردم و مسئولین است که با تذکر و پیگیری خبرنگاران می‌توان کارهای خوبی را برای مردم انجام داد و مسئولین زحمتکش را نیز به مردم معرفی کرد.

وی در خصوص سابقه همکاری خود با صداوسیمای مرکز یزد نیز گفت: ۳۸ سال با صداوسیمای استان یزد همکاری داشتم و اخبار شهرستان را پوشش می‌دادم.

این خبرنگار پیشکسوت در پایان اظهار داشت: خداوند توفیق داد که دو مرتبه به سفر معنوی حج مشرف بشوم و از سرزمین وحی نیز علیرغم کمبود امکانات و سختی‌های خاص خود، اخبار مربوط به زائران ایرانی را مخابره کنم و این خبرها جزو شیرین‌ترین اخباری بود که در طول این مدت توانستم کار کنم.

کلاهدوزان در سال ۱۳۲۰ در شهر اردکان به دنیا آمد و بازنشسته آموزش ‌و پرورش است و فعالیت خبری را ابتدا با روزنامه اطلاعات آغاز کرد.

وی همکاری با خبرگزاری جمهوری اسلامی یزد و صدا و سیمای مرکز استان را در پرونده کاری خود دارد.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =