سیر و سفر در آستارا بدون ترس از کرونا

آستارا - ایرنا - مناطق گردشگرپذیر بندر مرزی آستارا در تعطیلات پایان هفته و عید غدیر خم میزبان گردشگران و مسافرانی از نقاط مختلف ایران است و رعایت نشدن فاصله‌گذاری اجتماعی و نکات بهداشتی در برخی مکان‌ها، نگرانی شیوع بیماری کرونا را در پی دارد.

حضور مسافران در اماکن گردشگری آستارا از روز پنجشنبه آغاز شده و در روز جمعه و عید غدیر به اوج خود رسیده و پر شدن پارکینگ عمومی بازار ساحلی، پارک خودروها با پلاک های غیر بومی در حاشیه پارک ها، بوستان ها، ترافیک خیابان های اصلی و صف قایق سواری در ساحل، گواه استقبال گردشگران از جاذبه های این شهرستان است.

محمد اکبری که از استان اردبیل به همراه اعضای خانواده به آستارا سفر کرده است، روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بعد از شیوع کرونا، در روزهای تعطیل هفته با رعایت اصول بهداشتی و استفاده از ماسک به آستارا سفر می کنیم و دریا و طبیعت زیبای این شهرستان باعث حضور گردشگران می شود.

وی ادامه داد: برخی گردشگران، بدون فاصله گذاری اجتماعی به برپایی چادرهای مسافرتی و حضور در آلاچیق های ساحلی اقدام می کنند و این امر باعث شیوع کرونا خواهد شد.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار هم گفت: حضور گردشگران نسبت به روز عید غدیر خم سال گذشته کم است و گردشگران از شنا در نقاط خطرآفرین نوار ساحلی خودداری و از طرح های سالمسازی سفیر امید و صدف استفاده کنند.

کامبیز لقمانی مقدم بیان کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک و دستکش در گردشگاه ها ضروری است و مسافران در پخت غذا در فضای باز، باید نکات بهداشتی را رعایت کنند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آستارا هم گفت: ۱۴ هتل، سه هتل آپارتمان، ۶ مهمانپذیر، ۱۹ خانه مسافر و ۲۵ مجمتع پذیرایی بین راهی با رعایت اصول بهداشتی در تعطیلات عید فطر به مسافران خدمات ارائه می کنند.

پردل امیری نژاد اظهار کرد: به دلیل محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا بخش گردشگری آستارا از ۱۵ اسفندماه سال گذشته تا اواسط فصل بهار تعطیل شده بود و امیدواریم با ریشه کنی کرونا واحدهای اقامتی و گردشگری رونق پیدا کنند.

بیماری کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده، باعث تعطیلی اجتماعات مردمی و اماکن اقامتی، هتل ها و محل های گردشگری شده بود و مسئولان به رعایت پروتکل های بهداشتی در این قبیل مکان ها تاکید می کنند و وضعیت آستارا از نظر کرونا قرمز است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و مرکز آن با جاذبه های تاریخی، طبیعی و تجاری جزو ۲۰ شهر گردشگرپذیر ایران است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =