ساماندهی شبکه فاضلاب محله موسک مریوان آغاز شد

سنندج - ایرنا - رییس اداره راه و شهرسازی مریوان از آغاز عملیات اجرای ساماندهی شبکه فاضلاب گذاری محله موسک این شهر با ۲۳ میلیارد ریال اعتبار مصوب خبر داد.

زانا کهنه پوشی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه ساماندهی زیرساخت‌های محله موسک به عنوان یکی از اهداف طرح بازآفرینی شهری در استان کردستان است، اظهار داشت: توسعه زیرساخت‌های این محله به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته و با پیگیری‌های انجام شده اعتبار لازم برای اجرای این شبکه تامین شد.

وی افزود: طول شبکه فاضلاب این محله ۶ هزار و ۱۵۰ متر است و برای اجرای آن ۲۳ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده که امیدواریم ظرف ۲ ماه آینده به بهره برداری برسد.

رییس اداره راه و شهرسازی مریوان یادآور شد:‌ محله موسک از محلات فرسوده و ناکارآمد شهری است و جهت دسترسی به امکانات اولیه عمومی همزمان با این پروژه اجرای معابر شیبدار و پله گذاری آن نیز در حال انجام است.

محله موسک با جمعیت بیش از ۶ هزار نفری یکی از محلات قدیمی و تاریخی شهر مریوان است که ساماندهی شبکه فاضلاب آن یکی از دغدغه های مهم مسوولان و شهروندان این محله بود.

داسیران، موسک قدیم، بیله و ترخان آباد از محلات مورد هدف طرح‌های بازآفرینی شهری مریوان است که راه و شهرسازی به نمایندگی از دولت در حال بهسازی، نوسازی خدمات زیرساتی این محلات برای ارتقای سرانه شاخص‌های فرهنگی، ورزشی و خدماتی در آنها است.

شهرستان مرزی مریوان با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفری در فاصله ۱۲۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =