چین: تحریم مقام های هنگ کنگ از سوی آمریکا وحشی گری است

پکن- ایرنا- دفتر ارتباطی چین در منطقه ویژه اداری هنگ کنگ، امروز شنبه در بیانیه ای تحریم های آمریکا علیه «کری لام» رییس و ۱۰ نفر دیگر از مقام های ارشد این منطقه را وحشیانه و گستاخانه توصیف کرد.

به گزارش ایرنا در این بیانیه آمده است: تحریم های آمریکا به بهانه نقض آزادی بیان و تجارت در هنگ کنگ، نشانه نیات بیمارگونه آمریکا در حمایت از هر کسی است که ضد چین اقدام می کند و با این تحریم ها این نیات را برهمگان آشکار کرده است.

آمریکا روز جمعه رییس اجرایی منطقه اداری ویژه هنگ کنگ و ۱۰ تن دیگر از مقام های ارشد این منطقه را تحریم کرد همزمان به شرکت های بزرگ ویچت و تیک تاک اعلام کرد که باید به عملیات های نرم افزاری و خدمات خود در آمریکا پایان دهند.

رسانه های هنگ کنگی گزارش کرده اند از زمان تصویب قانون امنیتی هنگ کنگ در کنگره ملی خلق چین در ماه ژوئن امسال، اعمال این تحریم ها سخت ترین اقدام واشنگتن علیه هنگ کنگ و چین محسوب می شود.

وزارت خزانه داری آمریکا دیروز جمعه اعلام کرد بر اساس این تحریم ها، دارایی های رییس منطقه و ۱۰ نفر دیگر از مقام های هنگ کنگی را به دلیل نقض آزادی بیان و تجارت و تصویب این قانون، در آمریکا مسدود می کند.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا اعمال این تحریم ها را اقدامی دانست که نشان می دهد واشنگتن از آنچه مقام های هنگ کنگی در این منطقه انجام می دهند خرسند نیست و آنها را نمی پذیرد.

«ادوارد یائو»  ارشد ترین مقام بازرگانی هنگ کنگ که همپایه وزیر محسوب می شود این تحریم های آمریکا را «وحشیانه،  غیرمنطقی و نادرست» توصیف کرد و افزوده است که چنین کاری تجارت شرکت های آمریکایی در هنگ کنگ را به نابودی می کشاند.

وی افزود: اگر چنین کاری از سوی آمریکا صورت گیرد، این کشور با تحریم هایش در واقع به شرکت های خود در هنگ کنگ آسیب رسانده است و در نهایت آنها ضربه می خورند.

«ویلیام ایوانینا» رییس مرکز امنیتی و ضد جاسوسی آمریکا در تازه ترین اظهارات خود ضد چین گفته است که پکن نمی خواهد ترامپ یک بار دیگر رییس جمهوری آمریکا شود.  

چین اقدامات و تحریم های آمریکا علیه مقام های این کشور و همچنین محدودیت ها برای شرکت های خود در آمریکا از جمله فشارهای اخیر بر ویچت و تیک تاک را محکوم کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =