کشف بیش از ۱۴ میلیارد ریال دام قاچاق در پیرانشهر

ارومیه- ایرنا- فرمانده انتظامی پیرانشهر گفت: با تلاش ماموران انتظامی این شهرستان، دام قاچاق به ارزش ۱۴ میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال در این شهرستان کشف و ضبط شد.

سرهنگ حسام صلاحی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای تداوم اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق احشام و دام زنده و سلب تحرک از قاچاقچیان، ماموران پاسگاه انتظامی " کوپر" حین گشت زنی و کنترل خودروهای عبوری در محور پیرانشهر- سردشت به ۶ دستگاه خودرو باری، مشکوک شده و آنها را متوقف کردند.

وی ادامه داد: در بازرسی از خودروها ۴۸۸ راس گوسفند قاچاق کشف شد که برابر اعلام کارشناسان ارزش آنها ۱۴میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی پیرانشهر بیان کرد: در این رابطه ۶ دستگاه خودرو توقیف و متهمان پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضایی شدند.

قاچاق دام با توجه به ممنوعیت عرضه دام زنده از آذربایجان‌غربی از خطوط قرمز ستاد مبارزه با قاچاق کالا در این شهرستان محسوب می‌شود و نهادهای مسوول در این زمینه سخت‌گیری و با متخلفان به شدت برخورد می‌کند.

آذربایجان‌غربی از جمله استان‌های درگیر با معضل قاچاق کالا و ارز در کشور به شمار می‌رود و سالانه هزاران پرونده قاچاق در تعزیرات حکومتی در این استان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مقابله با قاچاق احشام نیز در همین راستا با جدیت در مرزهای این استان دنبال می‌شود که این اقدام در راستای جلوگیری از افزایش قیمت گوشت انجام می‌شود.

طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان‌غربی حدود ۹۶۷ کیلومتر است؛ این استان از طرف شمال ۱۴۹ کیلومتر مرز آبی از طریق رودخانه ارس با جمهوری خودمختار نخجوان، از طرف شمال و غرب ۵۶۶ کیلومتر مرز خاکی با کشور ترکیه و ۲۵۲ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد که از این مقدار ۱۵۰ کیلومتر آن در شهرستان ارومیه واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =