۱۸ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۸:۳۷
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83900132
۰ نفر

برچسب‌ها

مشکلات خبرنگاران مهریز در چرخه تکرار

یزد- ایرنا- خبرنگاران مهریز یزد سالهاست که با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم میکنند و تاکنون هم نسخه شفابخشی برای آنها پیچیده نشده است.

به رغم تداوم وجود مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری در بین خبرنگاران و فعالان رسانه، آنها همچنان با عشق و علاقه نسبت انجام امور و ماموریت‌ها برای انعکاس اخبار و تهیه گزارش‌ها اقدام می‌کنند و هیچ عاملی نمی‌تواند آنها را از رسالت خطیری که بر عهده دارند بی‌تفاوت کند.

خبرنگاران با وقوف کامل به نقش محوری خود در جامعه در عرصه اطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی و پل ارتباطی بین مردم و مسوولان، همواره به اخلاق حرفه‌ای پایبند بوده و با جدیت در مسیر تحقق اهداف مقدسی که بر دوش دارند تلاش مضاعف می‌کنند.

در این خصوص جمعی از خبرنگاران رسانه‌های مختلف گروهی مهریز در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی با اشاره به اهمیت نقش و جایگاه خود در جامعه، بر بررسی و رسیدگی به مشکلات  تاکید کردند.

آنها اعتقاد دارند که همه ساله در این ایام مسائل و مشکلات و مطالبات خبرنگاران برای مسوولان تبیین می‌شود ولی موضوعی تکراری است و کمتر در عمل اجرا می‌گردد بنابراین برای اینکه اصحاب رسانه بتوانند بهتر ماموریت‌های خود را انجام دهند باید حمایت شوند.

بیمه خبرنگاران، پیگیری شود

خبرنگار نشریه بانک صبح مهریز گفت: یکی از مهمترین مطالبات همیشگی خبرنگاران آن است که مشکل بیمه آنها توسط مسوولان امر رسیدگی و حل شود که تحقق آن موجب ایجاد انگیزه و ارتقای فعالیت این قشر می‌شود.

جمال زارع زاده افزود: برای بیمه شدن خبرنگاران  برخی پیگیری‌ها صورت گرفته ولی هنوز این مشکل وجود دارد که امیدواریم امسال با یک عزم جدی برای حل همیشگی آن توسط مسوولان مرتبط اقدام صورت گیرد.

دیگر خبرنگار مهریز از باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اینکه بیمه خبرنگاران خیلی مهم است به اهمیت تامین برخی نیازهای این قشر از لحاظ سخت افزاری اشاره کرد که بخاطر بالا بودن هزینه دولت و مسوولان همراهی کنند.

فائزه چاوشیان افزود: خبرنگاران برای انعکاس اخبار و گزارش‌های خود به تلفن همراه مناسب، دوربین و لپ‌تاب نیاز دارند که خرید آن به خاطر گران بودن از عهده خبرنگاران بر نمی‌آید و باید دولت و متولیان بیشتر همراهی کنند.

همچنین خبرنگار نشریه آیینه مهر مهریز گفت: خبرنگاران رسالت پوشش اخبار منطقه را در ابعاد مختلف بر عهده دارند و باید از هر حیث تامین باشند ولی الان دارای مشکلات زیادی هستند که تا حل نشود نمی‌توان به دنبال معجزه بود.

محمد صادق سبحان زاده افزود: تهیه و توزیع نشریات محلی به خصوص در شهرها خیلی هزینه‌بر است چون آگهی‌های تبلیغاتی محدود است و برخی گروه‌های اجتماعی و کانال‌ها در فضای مجازی که حتی مجوز ندارند محل تبلیغات شدند.

وی ادامه داد: طبق مقررات باید آگهی‌های تبلیغاتی در نشریات چاپ شود تا محل در آمدی برای آنها باشند و بتوانند هزینه‌های خود را تامین کنند ولی الان اتفاق نمی‌افتد و همه راه‌ها بر روی آنها بسته شده است.

خبرنگاران در سایت رسانه‌ها ثبت‌نام کنند 

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهریز گفت: مشکل خبرنگاران مرتب بررسی و در حد امکان برای حل آنها پیگیر هستیم به خصوص موضوع بیمه که باید خود خبرنگاران طبق مقررات در سایت مربوطه ثبت نام کنند.

حسن زارعیان افزود: اگر خبرنگاران در سایت رسانه‌های جامع کشور ثبت‌نام کنند برای پیگیری بیمه آنها و سایر مطالباتی که دارند توسط این اداره با همکاری فرمانداری و سایر  دستگاه‌ها در شهرستان اقدام می‌شود.

وی اظهار کرد: در خصوص امکانات سخت افزاری بودجه خاصی نیست ولی این اداره برای تامین نیازهای خبرنگاران منطقه پیگیر است و بدون شک اگر تداومی توسط فعالان رسانه صورت گیرد حل شدنی است.

دولت از خبرنگاران حمایت می‌کند 

فرماندار مهریز هم گفت: نقش خبرنگاران مومن و فداکار در انعکاس اخبار و گزارش‌های منطقه بر کسی پوشیده نیست و تاکنون اقدام‌های خوبی توسط دولت برای آنها صورت گرفته و ادامه دارد.

رضا زارع زاده افزود: همکاری مسوولان با خبرنگاران خوب است و برخی نیازها و بیمه خبرنگاران جدی در دستور کار است و توسط فرمانداری بر اساس مقررات پیگیر آن هستیم که قطعا دولت هدفش تکریم فعالان رسانه است.

وی اظهار کرد: روابط عمومی فرمانداری مرتب با خبرنگاران جلسه دارد و مسائل و مطالبات بررسی می‌شود و امیدواریم امسال با جدیت بیشتر و همراهی خبرنگاران شاهد یک تحول عظیم در این بخش باشیم .

 محمود صارمی مسوول دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در افغانستان بود که ۱۷ مرداد سال ۱۳۷۷ در جریان حمله طالبان به مزار شریف به شهادت رسید و این تاریخ در تقویم رسمی کشور به عنوان روز خبرنگار نام گرفت.

مهریز ۱۰ خبرنگار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =