۱۸ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱:۴۵
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83900096
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

عون: ترامپ در کنفرانس کمک به لبنان در پاریس شرکت می‌کند

تهران- ایرنا- «میشل عون» رئیس جمهوری لبنان جمعه شب گفت: دونالد ترامپ در تماس تلفنی با وی، برای شرکت در کنفرانس پاریس که از سوی رئیس جمهوری فرانسه برای کمک به لبنان قول برگزاری آن داده شده، اعلام آمادگی کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از المیادین، عون افزود: ترامپ در گفت‌وگوی تلفنی با وی به خاطر قربانیان انفجار بندر بیروت، تسلیت گفته است.

بر اساس این گزارش، رئیس جمهوری آمریکا تأکید کرده است که واشنگتن به صورت فوری کمک‌هایی را در همبستگی با مردم لبنان به این کشور ارسال خواهد کرد و در این شرایط در کنار مردم خواهد بود.

از سوی دیگر، رئیس جمهوری لبنان نیز گفت: امیدواریم آمریکا در خصوص موضوع ترسیم مرزهای دریایی کمک کند.

عون افزوده است: برای حفظ ثبات امنیتی و اجتماعی باید بایکدیگر کار کنیم.

رئیس جمهوری لبنان به همتای آمریکایی خود گفته کشورش امیدوار به همکاری با آمریکا برای مبارزه واقعی با فساد و پاسخگو کردن افراد فاسد است.

عصر سه‌شنبه گذشته در پی وقوع آتش‌سوزی گسترده‌ در یکی از انبارهای مواد آتش‌زا واقع در بندر بیروت، انفجار مهیبی در انبارهای مجاور آن که حاوی دو هزار و ۷۰۰ تن نیترات آمونیوم بود، رخ داد که بر اثر آن، تاکنون ۱۵۴ نفر کشته و بالغ بر پنج هزار نفر زخمی شدند.

کشورهای مختلف جهان روز چهارشنبه با ارسال پیام‌هایی، با مردم و دولت لبنان ابراز همدردی و آمادگی خود را برای کمک به این کشور اعلام کردند.

تاکنون از ایران سه فروند هواپیمای حامل امکانات پزشکی و کمک های مورد نیاز مردم بیروت به همراه تیم پزشکی به لبنان گسیل شده و نخستین بیمارستان صحرایی توسط تیم پزشکی اعزامی ایران در شهر کار خود را آغاز کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha