نماینده شوش:خبرنگاران واقعیت‌های جامعه را بازگو کنند

دزفول - ایرنا - نماینده مردم شوش درمجلس شورای اسلامی گفت:خبرنگاران در کنار بیان واقعیت‌های جامعه ، مسایل ، مشکلات و کمبودهای شهرستان شوش و استان خوزستان را نیز بیان کنند.

به گزارش ایرنا محمدکعب عمیر جمعه شب در آیین بزرگداشت روز خبرنگار در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان شوش رسالت خبرنگاران را بسیار مقدس وحساس بیان کرد و افزود: تلاش خبرنگاران رسانه های محلی در انعکاس اخبار و رویدادهای شهرستان شوش  قابل تقدیر است.

وی بیان داشت :خبرنگاران در انجام رسالت خویش و تنویر افکار عمومی باید امانتدار و عدالت خواه بوده  و با رعایت کرامت انسانی، اصول اخلاقی و ایجاد امید اخبار و رویدادها را منعکس نمایند. 
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نقش خبرنگاران در فرهنگ سازی را مهم دانست و گفت: حرفه خبرنگاری از مشاغل حساس و بسیار تخصصی است و نقش تأثیرگذار آن در جامعه بر کسی پوشیده نیست.
فرماندارشوش نیز در این آیین با گرامیداشت یاد شهدای عرصه رسانه گفت: خبرنگاران برای انعکاس اخبار به صورت شبانه روزی فعالیت می کنند.

عدنان غزی با بیان اینکه هیچ وقت از انتقاد سازنده فرار نمی کنم افزود: از انتقاد سازنده هراسی ندارم و پذیرای انتقاد سازنده هستم چراکه اعتقاد دارم با انتقاد سازنده یک قدم به جلو حرکت می کنیم.
فرماندارشوش یاد آور شد: باید از تمام ظرفیت های خبرنگاران شهرستان در امر اطلاع رسانی عملکرد دولت و دستگاههای اجرایی استفاده کرد.

امام جمعه شوش نیز در این نشست ضمن تبریک روز خبرنگار گفت:کار اصحاب رسانه باید در راستای خدمت به مردم باشد.

حجت الاسلام سیدمحمدامام خبرنگاری را وظیفه ای مهم در جامعه دانست و بیان کرد:خبرنگاران امانت دار حریم اطلاعات و پل ارتباطی مردم و مسئولین در جامعه هستند.

رضا ذاکرزاده؛ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش نیز ضمن تشکر از توجه مسولان ارشد شهرستان به خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه شهرستان شوش با توجه به فرهنگ غنی خود در عرصه اطلاع‌رسانی و خبر از شهرستان‌های پویای کشور است.

شهردار شوش:امانتداری و صداقت لازمه کار خبرنگاری است

شهردار شوش با گرامیداشت یاد و خاطره خبرنگار شهید محمود صارمی ، تقارن روز خبرنگار و عید ولایت را فرصتی برای الگو پذیری از این امام همام در ادای امانت و صداقت برای نشر اخبار در جامعه دانست و گفت: لازمه کار خبرنگاری ، امانتداری و صداقت در انعکاس مطالب است.

سیدعبدالحسین حسینی  ، خبرنگاران را پل ارتباطی مردم و مسئولان در رفع مشکلات و بیان کاستی ها برشمرد و اظهار کرد: صرف نظر از تعصب و گرایش های جناحی اگر دغدغه خبرنگاران تعالی و رشد جامعه باشد سلاح قلم و ارتقای سطح آگاهی مردم، راه رسیدن به این هدف را هموار می سازد.  

 وی با تقدیر از تلاش‌ خبرنگاران در انعکاس مطلوب خبرهای شهرستان، تصریح کرد: رسانه‌ها باید واقعیات جامعه را با انصاف به مردم منعکس کنند چرا که رسالت خبرنگاران حق بینی و حق نویسی  و رعایت اخلاق رسانه ای است.

شهردار شوش در ادامه افزود: انتقادهای سازنده و دلسوزانه از سوی خبرنگاران عامل توسعه شهرستان خواهد بود و نقش مهمی در  پویایی و کمک به مسوولان در انجام بهتر وظایف است.
وی جو حاکم بر فضای مجازی را درهم ریخته توصیف کرد و تصریح کرد: فعالان عرصه اطلاع رسانی و فرهیختگان، با حضور پر رنگ و مثمر ثمر می توانند در مدیریت فضای مجازی نقش بسزایی ایفا کنند.

شهردار شوش از کلنگ زنی فرهنگسرای شوش نیز خبر داد و گفت: در این مکان فرهنگی به کلیه الزامات فرهنگ و هنر شهر شوش پرداخته می شود و از ظرفیت خبرنگاران در این مجموعه فرهنگی استفاده خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر شوش نیز در سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی گفت : خبرنگار با تعهد، احساس مسئولیت و حق طلبی وجدان بیدار جامعه است که با بصیرت و هوشمندانه در راستای خدمت به مردم قلم فرسایی می کند.
فتانه رستمی در ادامه به ارزیابی عملکرد شورای شهر شوش پرداخت و گفت: تلاش ما در شورای شهر شوش علاوه بر پیشبرد اهداف و برنامه های استراتژیک، رفع مشکلات شهروندان در حوزه های مختلف است که در این زمینه اقدامات موثری صورت گرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =