۱۸ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱:۱۱
کد خبرنگار: 2161
کد خبر: 83900075
۰ نفر

برچسب‌ها

گلستان در شب عید غدیرخم غرق سرور بود

گرگان ـ ایرنا ـ همزمان با شامگاه عید غدیر خم و فرارسیدن عید امامت و ولایت، مردم مناطق مختلف استان گلستان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع کرونا، این عید خجسته را جشن گرفتند.

آذین بندی خیابان ها و میادین، نصب پارچه نوشته بر سر در منازل و مغازه ها، حسینیه ها، مساجد و همچنین معابر و خیابان ها از جمله اقدامات مردم شهرهای گلستان در این شب بود.

با وجود شیوع کرونا، شیفتگان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی مانند استفاده از ماسک و دستکش، با حضور در خیابان های گرگان از جمله شالیکوبی، امام خمینی (ره) و مسیرهای منتهی به آستان مبارک امامزادگان این شهر به میمنت فرارسیدن عید، بسته های شکلات و شیرینی میان شهروندان توزیع کردند.

تعدادی از نوجوانان گرگانی سوار بر یکدستگاه تریلی تزیین شده با گل و بادبادک که توسط ده ها خودروی سواری همراهی می شد در خیابان های گرگان به مولودی خوانی پرداختند.

تعدادی از سادات گرگانی که در سال‌های گذشته با برپایی مجالس جشن و پهن کردن سفره اطعام، عید غدیر را جشن می‌گرفتند، امسال هزینه‌های این مراسم‌ها را به بیماران کرونایی تقدیم کرده و آنان را در شادی جشن عید غدیر خم سهیم کردند.  

در همین پیوند، سرهنگ وحید فخرالدین فرمانده سپاه گرگان یکی از برنامه‌های روز عید غدیر را اطعام‌دهی به نیازمندان اعلام کرد و گفت: به نیت ۱۴ معصوم ۱۴ هزار وعده غذای گرم طبخ و بین نیازمندان این شهر توزیع می‌شود.

رییس شورای هیئات مذهبی گلستان نیز  گفت: راه‌اندازی کاروان‌های شادی در ۶۳ محله گرگان به نیت سن پیامبر (ص) و حضرت علی (ع) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری فیزیکی از جمله برنامه های روز عید غدیر است.

علی اسدی اظهار داشت: این کاروان در هر محله به مدت ۱۵ دقیقه مراسم جشن و مولودی‌خوانی برگزار می‌کند و شهروندان از پشت پنجره‌ها و تراس خانه‌ها این برنامه ها را تماشا خواهند کرد.

عید غدیر از بزرگ ‌ترین اعیاد مسلمانان بویژه شیعیان است که بنابر روایات در روز هجدهم ذی‌الحجه سال دهم هجری در سفر حجة الوداع در سرزمین غدیرخم، پیامبر اکرم (ص) به دستور خداوند حضرت علی(ع) را به مقام امامت منصوب کردند.

شیعیان در سراسر جهان این روز را جشن گرفته و مراسم مختلفی در گرامیداشت آن برگزار می‌ کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =