پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا تا ۱۶۰ میلیون ریال نیاز به ضامن ندارد

سنندج - ایرنا - دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های کردستان گفت: اعطای تسهیلات بانکی به صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از بیماری کرونا تا سقف ۱۶۰ میلیون ریال نیازی به معرفی ضامن ندارد.

علی اشرف یوسفی‌قیاسی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میزان آسیبی که به مشاغل مختلف در استان بعد از شیوع ویروس کرونا وارد شد، زیاد است بنابراین برای ممانعت از تعطیل شدن و ادامه کار نیاز به حمایت ویژه دارند.  

وی با اشاره به اینکه تا پایان مردادماه امسال فرصت برای پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا وجود دارد، اضافه کرد: انتظار می‌رود مدیران بانک‌های استان تمام همت و تلاش خود را برای پرداخت تسهیلات به صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا بکار گیرند.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های کردستان با اشاره به اینکه به علت بحران پیش آمده صاحبان بسیاری از واحدهای آسیب دیده نتوانستند چک‌های خود را پاس کنند، افزود: این افراد اگر در بازه زمانی یکم اسفند سال گذشته تا پایان اردیبهشت امسال چک برگشتی داشته باشند بدون هیچ مشکل و مانعی تسهیلات حمایتی کرونا به آنها تعلق می‌گیرد.

یوسفی‌قیاسی تاکید کرد: برای دریافت تسهیلات حمایتی کرونا تا سقف ۱۶۰ میلیون ریال نیازی به معرفی ضامن نیست و متقاضیان تنها با ارائه سفته یا چک می‌توانند این میزان تسهیلات را دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه لازمه پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا به مشاغل آسیب دیده ثبت نام متقاضیان در سامانه کارا است، یادآور شد: برای پرداخت  ۱۶۰ میلیون تا ۴۸۰ میلیون ریال تسهیلات به متقاضیان سفته یا چک به همراه یک نفر ضامن نیاز است.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های کردستان گفت: برای میزان تسهیلات مذکور هیچ بانکی حق گرفتن بیش از یک ضامن از متقاضیان ندارد و اگر میزان تسهیلات بین ۴۸۰ میلیون تا یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال باشد نیاز به معرفی ۲ ضامن است.

مبلغ تسهیلات حمایتی دولت شامل ۱۲۰ میلیون ریال برای کسب و کارهای آسیب دیده و ۱۶۰ میلیون ریال برای واحدهایی که به دستور ستاد مبارزه با کرونا تعطیل شدند، است که ۷۰ درصد این مبلغ برای پرداخت هزینه‌های دستمزد و ۳۰ درصد آن برای سایر هزینه‌های عملیاتی مرتبط با کسب و کار در نظر گرفته شده است.

بانک‌های ملی، سپه، صادرات، تجارت، ملت، رفاه کارگران، پارسیان، پارسارگاد، اقتصاد نوین، سینا، شهر، حکمت و موسسه‌های کوثر و ملل بانک های عامل برای پرداخت تسهیلات حمایت از کرونا تعیین شده‌اند.

۱۴ رسته شغلی از جمله مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده، مراکز گردشگری، حمل و نقل عمومی، تولید و توزیع پوشاک، مراکز توزیع آجیل و خشکبار، باشگاه‌ها و مجتمع‌های ورزشی و آموزشگاه‌های رانندگی مشمول دریافت تسهیلات حمایتی در مقابل آسیب‌های شیوع ویروس کرونا هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =