شهرداری قزوین مجوزی برای فعالیت دستفروشان صادر نمی‌کند

قزوین - ایرنا - سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین گفت: هیچ مجوزی از سوی شهرداری قزوین و سایر نهادها برای فعالیت دستفروشان صادر نمی‌شود.

مهدیه‌سادات قافله‌باشی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهرداری قزوین در گذشته با راه‌اندازی بازارچه و روزبازارها اقدام به ساماندهی دستفروشان کرده بود که به نظر می‌رسد این اقدام نتوانسته نیازهای موجود را پاسخگو باشد.

وی با انتقاد از وضعیت نابسامان دستفروشان سطح شهر قزوین و ایجاد نارضایتی در بین شهروندان، به خصوص رانندگان، تصریح کرد: با توجه به تلاش شهرداری قزوین و هزینه کرد میلیاردی در خصوص مناسب سازی پیاده راه‌ها در چند سال گذشته که با رضایت شهروندان نیز روبرو بوده، متاسفانه در برخی از این نقاط شاهد سد معبر و تعرض دستفروشان به اینگونه حریم‌ها هستیم.

این عضو شورای شهر با بیان اینکه هفته گذشته نیز در خصوص لزوم رسیدگی و سازماندهی دستفروشان سطح شهر به شهردار قزوین تذکرات لازم داده شد، افزود: هر چند سازمان میادین و میوه و تره‌بار، خدمات شهری و اجراییات مناطق سه‌گانه شهرداری موظف به رسیدگی‌ موضوعات این چنینی هستند اما با توجه به نیاز ضابط قضایی، نیازمند همکاری و مشارکت نیروی انتظامی در این مساله هستیم.

قافله باشی یادآور شد: هر چند شرایط اقتصادی باعث شده تا ما شاهد فعالیت دستفروشان در نقاط مختلف شهر باشیم و این مساله نیز برای ما قابل درک است اما به لحاظ ایجاد بار روانی و مشکلاتی که این پدیده برای شهروندان، به خصوص رانندگان خودروها و عابران پیاده ایجاد می‌کند، باید نسبت به ساماندهی این موضوع اقدامات لازم به عمل آید.

به گفته وی، سطح اشغال دو سوم از برخی خیابان‌ها و معابر اصلی شهر توسط دستفروشان مشکلات فراوانی را در حوزه ترافیک شهری قزوین ایجاد کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =