۱۸ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۹:۰۲
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83900044
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

رسانه منادی فرهنگ مدرسه سازی در کشور است

کرج - ایرنا- رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان البرز با اشاره به اهمیت توسعه مدارس برای آینده سازان کشور گفت : رسانه همپای دیرین مسوولان و خیران در ترویج فرهنگ مدرسه سازی است.

دکتر محمدرضا اسپرورین  روز شنبه گفت و گو با ایرنا به نقش موثر خبرنگاران در عرصه آگاهی بخشی و فرهنگ سازی به آحاد مردم اشاره کرد و اظهارداشت: پیشبرد فرهنگ مدرسه سازی با کمک خبرنگاران و اصحاب رسانه امکانپذیر است زیرا خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم ، مسوولان و خیرین در جامعه هستند.

وی بیان داشت: خبرنگاران رکن اصلی اطلاع رسانی در جامعه بوده و باید از کانال رسانه ها شبکه خیرین مدرسه ساز را بسط و گسترش داد.

اسپرورین با بیان اینکه ایرنا در انعکاس اخبار حوزه مجمع خیرین مدرسه ساز به ویژه در استان البرز کارنامه موفقی دارد، خاطرنشان کرد: خبرنگاران اعضای افتخاری این مجمع در استان هستند.

وی یادآورشد: انعکاس کمبود و نیازهای آموزشی، خدمات مدرسه سازی، اجرای طرح های مشارکتی در امر مقدس مدرسه سازی، اعلام بحران فضای آموزشی در البرز به دلیل مهاجرت بی رویه و هدایت مشارکت های مردمی در ساخت کلاس درس با هر توان مالی از خدمات ارزشمند خبرنگاران در رسانه های مختلف است.

وی با بیان اینکه خیرین البرزی در امر خداپسندانه مدرسه سازی مشارکت ۹۸ درصدی دارند، اضافه کرد: میانگین مشارکت خیرین در کشور ۴۷ درصد است.

اسپرورین تصریح کرد: در سال جاری همانند سال های گذشته نیازبه حضورپررنگ رسانه ها در افزایش سطح مشارکت مردم در طرح آجربه آجر در استان البرز داریم.

وی تصریح کرد: کمبود فضای آموزشی دراین استان به دلیل کم کاری نیست بلکه به علت مهاجرت پذیری است.

وی ادامه داد: البرز پایین ترین سرانه فضای آموزشی را در کشور دارد لذا برای حل بحران فضای آموزشی استان نیاز به عزم ملی و جهادی دارد تا سرانه آموزشی در این استان افزایش یابد.

رییس مجمع خیرین مدرسه سازاستان البرز افزود: خیرین مدرسه سازهم در این جهاد آماده خدمت هستند و همگام با دولت برای ساخت کلاس های درس در استان البرزت تلاش می کنند.

وی تاکید کرد: در استان البرز آپارتمان های هزار واحدی در حال ساخت است که فضای آموزشی برای آن در نظر گرفته نمی شود.

استان البرز۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

۱۷ مرداد ماه مصادف با شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی است که در سال ۷۷ در شهر مزار شریف افغانستان به دست گروه طالبان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =