نخستین مرکز نیکوکاری مسکن کشور در خمین افتتاح شد

خمین - ایرنا - نخستین مرکز نیکوکاری تخصصی مسکن کشور با عنوان « سرپناه» و دومین مرکز فرهنگی موسوم به « آقا ابوتراب» روز جمعه با حضور مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی و جمعی از مسئولان محلی در خمین به به بهره برداری رسید.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی در آیین بهره‌برداری از این مراکز نیکوکاری در زادگاه امام راحل گفت:  مراکز نیکوکاری پل ارتباطی خیرین و نیازمندان هستند و توسعه مراکز نیکوکاری از مهمترین رویکردهای کمیته امداد است.

« مجید مومنی » افزود: پنج هزار دانش آموز و ۸۰۰ دانشجو در این استان از خدمات کمیته امداد بهره مند هستند و مراکز نیکوکاری ظرفیت خوبی برای تهیه گوشی تلفن همراه هوشمند برای افراد در زمان شیوع بیماری کرونا و آموزشی مجازی است.
وی اضافه کرد: تا کنون ۴ هزار و ۸۰۰ فقره تسهیلات بدون کار مزد از صندوق امداد و ولایت کمیته امداد استان به مددجویان پرداخت شده است.
وی کمک به ارتزاق و درمان بیماران صعب‌العلاج را از اهداف کوتاه مدت کمیته امداد بیان کرد و گفت: اشتغال، ساخت مسکن و تهیه جهیزیه از اهداف بلند مدت این نهاد حمایتی است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خمین اضافه کرد: ساخت مسکن برای ۱۲۹ خانواده با بیش از ۲ فرزند یتیم در این استان هدفگذاری شده و اجرایی ۲۸ واحد از این با مشارکت خیرین استان آغاز شده است.


وی اظهار داشت: ۶ خانواده یتیم بیشتر از سه نفر جمعیت که فاقد مسکن هستند در خمین زندگی می کنند و امید می رود با استفاده از ظرفیت خیرین نوع‌دوست تا پایان امسال این خانواده ها صاحبخانه شوند.

انقلاب اسلامی ، انقلاب محرومان است

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: انقلاب اسلامی ، انقلاب محرومان است و نهادهای حمایتی نظیر کمیته امداد بر همین اساس  بنا نهاده شدند.
« علیرضا نظری » اظهار داشت: کمیته امداد با تخصصی کردن خدمات و بهره‌گیری از امکانات موجود می‌تواند حمایتهای خود از مددجویان را به شکل مطلوب تری انجام دهد.
وی بیان کرد: کیمته امداد برای ارائه خدمات مطلوب، تخصصی و بدون موازی کاری به نیازمندان واقعی جامعه و استفاده بهینه از امکانات، نیازمند سامانه‌ای خاصی است.
نماینده مردم خمین در خانه ملت  گفت: شیوع ویروس کرونا به اقشار مختلف جامعه آسیب وارد کرد و بسیاری از افراد به خاطر این ویروس شغل خود را از دست دادند.
نظری با اشاره به اینکه تا زمان ساخت واکسن ویروس کرونا باید زندگی را با آن نظیم کنیم، یادآور شد: نقش نهاد های حمایتی، مراکز نیکوکاری و موسسه‌های خیریه در حمایت از اقشار آسیب پذیر در مقابل کرونا مهم است. 

ضرورت ترویج سبک زندگی اسلامی
امام جمعه خمین نیز ترویج سبک زندگی اسلامی ، تشویق به ازدواج جوانان و فرزندآوری را از مهمترین اقدامات فرهنگی دانست و گفت: ازدواج دیرهنگام سبب گسترش آسیبهای اجتماعی می شود و تسهیل و تسریع این سنت پیامبر باید در اولویت برنامه‌های مراکز فرهنگی قرار گیرد.
حجت الاسلام سید« علی حسینی‌پور » افزود: استفاده از فضای مجازی به ویژه از سوی نوجوانان و جوانان نیازمند فرهنگ سازی است چراکه این فضا یکی از ابزارهای دشمن برای آسیب به نظام اسلامی است.

 ۸۶ هزار نفر در استان مرکزی زیر پوشش خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی هستندو  در خمین نیز هشت هزار نفر از حمایتهای این نهاد بهره مند هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =