برگزاری نمایشگاه فرش دستباف ایران در مردادماه منتفی شد

تهران- ایرنا- عضو هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان فرش ایران گفت: تنها ۷۴ متقاضی معادل ۱۲ درصد غرفه دارانی که سال گذشته در نمایشگاه فرش شرکت کرده بودند تا پایان وقت اداری آخرین روز ثبت نام یعنی ۱۵ مردادماه برای شرکت در این نمایشگاه اعلام آمادگی کردند به همین دلیل برگزاری نمایشگاه از ۲۸ مرداد تا ۳ شهریور منتفی شد.

سید مرتضی میری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: بیش از یکماه گذشته در ستاد راهوری فرش ایران که مجموعه ای از تشکل های مختلف بخش خصوصی اتاق های بازرگانی تعاون و اصناف و نهادهای دولتی درگیر در فرش است با پیشنهاد اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش ایران جلسه ای با حضور حسین مدرسی خیابانی سرپرست وزارت صمت و دیگر مسئولان نهادها و دستگاه های مرتبط برگزار و در خصوص برگزاری نمایشگاه تصمیم گیری شد.

 وی ادامه داد: در این جلسه همه دستگاه های دولتی و اتحادیه بر پایبندی به توافق صورت گرفته در حضور وزیر صمت تأکید کردند و مقرر شد نمایشگاه بین المللی فرش ایران در صورت موافقت مسئولان ستاد ملی کرونا و مشروط به ثبت نام بیش از ۵٠ درصد از غرفه داران گذشته برگزار شده و پس از پایان مهلت ثبت نام نسبت به تعیین تکلیف نهایی اطلاع رسانی مناسب صورت گیرد.

میری تاکید کرد: با توجه به نرسیدن متقاضیان شرکت کننده در نمایشگاه فرش دستباف ایران به حد نصاب لازم و شیوع ویروس کرونا برگزاری آن فعلا منتفی شده اما ممکن است این نمایشگاه در اسفندماه برگزار شود.

وی تصریح کرد: برگزاری بیست و نهمین نمایشگاه فرش ایران در اسفندماه امسال یا تعویق آن تا سال آینده در زمان مقتضی و با مشخص شدن وضعیت سلامت جامعه و میزان شیوع ویروس کرونا اطلاع رسانی می شود.

به گزارش ایرنا، بیست و هشتمین دوره نمایشگاه فرش دستباف ایران ٣ تا ۹ شهریور ماه سال گذشته در تهران برگزار شد و ارائه یافته‌های علمی در خصوص تاثیر فرش دستباف بر سلامت جسم و روان، اجرای مراحل بافت فرش دستباف به صورت آموزشی به چند زبان و نمایش کتاب‌های نفیس فرش دستباف از جمله برنامه‌های روز نخست این نمایشگاه بود.

هنر ایرانی از گذشته‌های دور به دست‌های پینه بسته و تار و پود فرش دستباف گره خورده است و فرش کشور در حوزه تولید و صادرات رقابت جدی با برخی از کشورهای منطقه از جمله امارات متحده عربی و ترکیه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =