۱۸ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۴:۲۵
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83899971
۰ نفر

برچسب‌ها

رشد ۱۰۴ درصدی جابجایی مرسولات پستی در لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل پست لرستان گفت: با شیوع ویروس کرونا و با رونق خرید و فروش‌های اینترنتی میزان جابجایی مرسولات پستی در این استان ۱۰۴ درصد رشد داشته است.

محمد ناظری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ تاکنون بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار مرسوله در استان جابجا شده است.

وی با بیان اینکه با توجه به تغییرات ماهیت بسته های پستی و تغییر شکل از پست نامه بصورت بسته ها و امانات افزود: بسته و امانات لرستان در این مدت بیش از ۹۳ درصد افزایش ترافیک داشته است و در این راستا حجم مرسولات وارده به استان بیش از سه برابر شده است.

ناظری اظهار داشت: در بحث خرید و فروش اینترنتی در لرستان از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۳۳ درصد رشد داشته است اما در بحث فروش مرسولات به دیگر نقاط کشور ۱۰۴ درصد رشد ثبت شده است.

وی ادامه داد: این افزایش مرسولات صادره به دیگر استان های کشور برای  نخستین بار در استان  بیش از محصولات وارده به استان بوده است.

ناظری گفت: شرکت ملی پست در قالب برنامه ستاپ(سکوی تجارت الکترونیک پست ایران) تلاش می کند با استفاده از پارک های علم و فناوری شرکت های دانش بنیان فعال در امر حمل و نقل را شناسایی و حمایت کنیم.

وی افزود: شرکت پست در بحث فضاها، تسهیلات و زیرساخت های پستی این شرکت ها را حمایت می کند.

ناظری با بیان اینکه جابجایی مرسولات پستی در استان بیانگر کاهش سفرهای مردمی در راستای مصوبات ستاد استانی مدیریت کرونا است اظهار داشت: در این راستا میزان جابجایی مرسولات پستی استان در مقایسه با سال قبل حدود سه برابر رشد داشته که بیشتر درخواستها و خریدهای مردم بصورت اینترنتی بود.

مدیرکل پست لرستان با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا در استان مشکلاتی را برای مردم به همراه داشت، ادامه داد: از طرفی توجه مردم به استفاده از خدمات پستی افزایش یافته و مردم به این نتیجه رسیدند که لازم نیست برای کوچکترین نیاز خود در سطح شهر تردد نمایند و با مراجعه به سایت شرکت یا فروشگاه اقلام مورد نیاز خود را درخواست تا ازطریق پست تحویلشان شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha