همزمان با عید غدیر صدها برنامه فرهنگی به صورت مجازی در استان تهران اجرا می‌شود

تهران- ایرنا- رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: همزمان با عید سعید غدیر خم و با هدف زنده نگاه داشتن ارزش‌های این روز، صدها برنامه فرهنگی که بیشترشان در فضای مجازی صورت می‌گیرد، در استان تهران اجرا می‌شود.

حجت الاسلام «سیدمحسن محمودی» روز جمعه در جمع خبرنگاران گفت: عید سعید غدیر، از بزرگترین اعیاد اسلامی است که جایگاه  ویژای را به خود اختصاص داده و همگان موظفند در شرایطی که شیروع ویروس کرونا، امکان برگزاری مراسم باشکوه میدانی را از جامعه سلب کرده، نسبت به زنده نگاه داشتن آن اهتمام داشته باشند.
وی افزود: لزوم رعایت مسائل بهداشتی باعث شده که بسیاری از برنامه‌های گرامیداشت عید غدیر در بستر فضای مجازی انجام شود که این مهم خود فرصتی مغتنم برای ترویج فرهنگ ولایت‌مداری نشأت گرفته از غدیر است.
وی گفت: در شهر تهران با همکاری بسیاری از سازمان‌ها از جمله بنیاد غدیر، نهادها و ادارات تبلیغی، زیباسازی و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، ائمه جمعه وجماعات ، بسیج ، هیئت‌های مذهبی و تشکل‌های مردمی برنامه‌های متنوعی پیش‌بینی شده که  طی امروز و فردا اجرایی شده و یا می‌شود.
محمودی از اختصاص حدود ۸۰۰ سازه با مساحت ۲۶ هزار مترمربع در سطح شهر تهران به منظور تبلیغ غدیر و فعالیت ده‌ها کاروان شادی در سطح شهر تهران یاد کرد.
وی از تولید ده‌ها محتوا به منظور استفاده در فضای مجازی شامل اجرای خطبه غدیر، سرودها ونماهنگ‌های غدیر، شب شعر علوی، میثاق باغدیر، نمایش، مسابقه مجازی کتابخوانی، دکلمه خوانی، معرفی کتب غدیر، شعرخوانی موحوم استاد شهریار، آداب واعمال غدیر را از دیگر اقدامات انجام شده برای زنده نگاه داشتن غدیر یاد کرد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران افزود: تکریم خانواده‌های شهدای سادات، آذین‌بندی خانه ها و محلات، اطعام هزاران نفر، جشنواره غدیر روز لبخند در سالن ترانزیت فرودگاه مهرآباد، اجرای نقالی غدیر در ایستگاه‌های مترو، اهدای ماسک بعنوان عیدی، اجرای برنامه‌ها فرهنگی در فرهنگسراها ، نورافشانی و اهدای هزاران بسته معیشتی به محرومان و آسیب دیدگان از کرونا و توزیع هزاران جلد کتاب ویژه غدیر از دیگر برنامه های ویژه غدیردر استان تهران است.
۱۸ ذی‌الحجه مطابق با ۱۸ مرداد روز عید سعید غدیرخم است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =