نماینده مجلس: از تاسیس موزه و گنجینه اسناد سجلی در اردکان استقبال می‌کنیم

یزد - ایرنا - نماینده مردم اردکان در مجلس یازدهم با بیان اینکه این شهرستان از دیرباز زادگاه چهره های برجسته و فاخر در حوزه های علمی ، فرهنگی و سیاسی بوده گفت: از طرح  تاسیس موزه و گنجینه اسناد سجلی در این شهرستان استقبال می‌کنیم .

به گزارش ایرنا محمدرضا دشتی اردکانی روز جمعه در دیدار با مدیر کل ثبت احوال استان یزد افزود: وجود چنین موزه ای در شهرستان موجب خواهد شد تا نسل امروز اردکان ، نسل دیروز خود را بیشتر باور داشته باشد .
وی ضمن تقدیر و تشکر مجدد از تلاش بی وقفه کارکنان ثبت احوال در استان و شهرستان اردکان  ، اظهار امیدواری کرد تا با پیگیری های سازمان ثبت احوال استان و اداره شهرستان در آینده ای نزدیک گنجینه اسناد سجلی شخصیت های فاخر شهرستان اردکان  بر روی عموم مردم گشوده شود .

 نماینده مردم اردکان ضمن تاکید بر ارائه آمار و اطلاعات دقیق به برنامه ریزان کشور تصریح کرد : کشوری که برنامه ریزی مبتنی بر آمار و اطلاعات صحیح نداشته باشد هرگز روی پیشرفت و توسعه را نخواهد دید.
وی با تاکید بر وظایف بزرگی که در اداره کشور به سازمان ثبت احوال واگذار شده است ، نقش این سازمان در توسعه و ترقی کشور نقشی بی بدیل دانست .

این نماینده مجلس یادآور شد:  امروزه طرح دولت الکترونیک بدون کمک سازمان ثبت احوال محقق نخواهد شد .
وی با اشاره به طرح بزرگ کارت های هوشمند ملی  برای شهروندان ایرانی که در سازمان ثبت احوال کشور در حال اجراست گفت : کارت ملی هوشمند اولین قدم در راه تحقق شعار دولت الکترونیک است .
دشتی اردکانی اظهار امیدواری کرد که دیگر سازمان ها ، نهادها ، بانک ها و دیگر وزراتخانه های دولت نیر از ظرفیت کارت ملی هوشمند ، برای ارائه خدماتی نظیر کارت اعتباری بانکی ، کارت های بیمه درمان  بهره گیرند.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =