برگزاری مراسم ماه محرم در فضاهای باز شهری و پارک ها

کرج - ایرنا - مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز با تاکید بر هیات های مذهبی بر برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم با قوت و رعایت پروتکل های بهداشتی، بیان داشت: هیات های مذهبی مراسم عزاداری را در فضاهای باز و پارک ها برگزار کنند.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی ولائی برحق روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران با تاکید بر برگزاری با شکوه مراسم عزاداری، افزود: مراسم محرم امسال نسبت به سالهای گذشته تفاوت زیادی داشته اما از شکوه آن کم نخواهد شد.

وی با تأکید بر چگونگی فضای مراسم گفت: حتی الامکان سعی شود مراسم هیات در فضاهای باز، پارک ها، مدارس و فضاهای ورزشی باشد.

وی تصریح کرد:اگر مراسم قرار است در یک فضای مسقف باشد ارتفاع سقف بلند و بر اساس دستورالعمل های ابلاغ شده باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی البرز افزود: برای برگزاری مراسم در فضای پارک ها پیش بینی ها و مکاتبات لازم با شهرداری ها انجام شده است.

ولائی برحق ضمن تأکید بر برگزاری ایستگاه های صلواتی و فضا سازی شهری افزود: در صورت داشتن مجوز ، هیچ مانعی در برگزاری ایستگاه های صلواتی  توسط هیئات مذهبی ، وجود ندارد.

همچنین هیئات مذهبی ایستگاه های صلواتی را با عنوان "«نواهای حسینی» و با فضاسازی صوتی و بصری دایر کنند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان البرز با تأکید بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مراسم محرم گفت: تمام هیات ها مراسـم خود را با قوت و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار کنند.

وی تاکید کرد که هیات ها تعداد جلسات مراسم خود را افزوده و زمان برگزاری آن را کاهش دهند که در این صورت تعداد عزاداران در جلسه کم شده و از لحاظ رعایت مسائل بهداشتی قابل کنترل خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =