معاون اداره کل فرهنگ البرز: نقش اصلی خبرنگاران، تزریق اعتماد و امنیت به جامعه است

ایرنا - کرج - معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز با یادآوری شرایط کنونی کشور در مواجهه با ویروس کرونا گفت: نقش اصلی خبرنگاران در این برهه تزریق اعتماد و امنیت به جامعه است.

علی مرادی نور روز جمعه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا با گرامیداشت سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در مزارشریف افغانستان و تبریک روز خبرنگار (۱۷ مرداد) به همه خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و اصحاب رسانه ایران به خصوص فعالان عرصه اطلاع‌رسانی استان البرز افزود: گام گذاشتن خبرنگار به عرصه قلم، نشان از شجاعت و جسارت اوست.

وی ادامه داد: خوشبختانه در ایران اسلامی اکثریت خبرنویسان و خبرنگاران علاوه بر این شجاعت و جسارت، سواد رسانه‌ای لازم را هم دارند؛ سوادی که جامعه نیز باید با آن مانوس شود.

وی تصریح کرد: البته خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه باید همواره در راستای تقویت و ارتقای سواد رسانه در خود و جامعه بیش از پیش تلاش کنند.

وی خاطر نشان کرد: در صورت تحقق این مهم و عجین شدن عدالت، انصاف و تقوای الهی در قلم، مردم به خبرنگاران به عنوان بهترین پناهگاه، روی می‌آورند.

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز اظهار داشت: خوشبختانه امروزه مردم به مسئولان صادق و به اداراتی که صادقانه کار می‌کند و همچنین شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های صادق روی آورده‌اند.

مرادی نور افزود: مردم نیازمند دریافت اطلاعات عمومی جهان، ایران و اطراف خود از طریق بسترهای اطلاع‌رسانی، خبررسانی و تنظیم زندگی خود مطابق آن هستند و جامعه کنونی هم این مهم را بیش از پیش می‌طلبد.

وی ادامه داد: از این رو، خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و خبرنویسان باید به اعتماد مردم پاسخ مثبت دهند و خبری ارائه کنند که واضح، شفاف و دقیق باشد و با سرعت و انصاف تهیه شود.

وی اضافه کرد: این موضوع می‌تواند اعتماد مردم را در حوزه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، امنیتی و به‌خصوص سلامت در برهه کنونی که از ویروس کرونا آسیب دیده‌اند افزایش دهد.

به گفته وی، خبرنگاران و اصحاب رسانه می‌توانند با اطلاع‌رسانی دقیق و منصفانه شایعات و توطئه‌ها را خنثی کنند.

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز گفت: خبرنگاران امروز (۱۷ مرداد) همزمان با روز خبرنگار می‌توانند با روح شهید صارمی که تا آخرین لحظه عمر خود به رسالت خطیر و بسیار مهم اطلاع رسانی مشغول بود میثاق ببندند و همواره در این مسیر گام بردارند.

مرادی نور خاطر نشان کرد: خبرنگاران و اهالی رسانه می‌توانند همه لحظه‌ها را با قلم‌های دقیق و الهی خود ثبت و ماندگار کنند.

۱۷ مرداد ماه مصادف با شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) است که در سال ۱۳۷۷ در شهر مزار شریف افغانستان به دست گروه طالبان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

شورای فرهنگ عمومی یکسال پس از شهادت صارمی، ۱۷ مرداد را به عنوان روز خبرنگار نامگذاری کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =