۱۷ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۰۶
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83899842
۰ نفر

برچسب‌ها

 خبرنگاران بر مدار اخلاق و انصاف حرکت کنند

یزد- ایرنا- رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: خبرنگاران رسانه‌های گروهی در نگارش اخبار و گزارش‌ها بر مدار اخلاق و انصاف حرکت کنند و مصالح مردم و منافع عموم جامعه را مدنظر قرار دهند.

حجت‌الاسلام محمد فخرالدینی روز جمعه به مناسب روز خبرنگار در گفت و گو با خبرنکار ایرنا افزود: رعایت اخلاق حرفه‌ای و داشتن تدبیر و بصیرت در نوشتن و انعکاس مطالب رسالت اصلی فعالان رسانه است .

وی ادامه داد: خبرنگاران مومن، شجاع ، آکاه و دوراندیش با تهیه و ارسال خبر، گزارش و مطالب مفید به حال مردم و جامعه می‌توانند نقش اصلی خود را در توسعه همه جانبه و سعادت‌بخش کشور ایفا کنند.

این مسول اظهار کرد: ترجیح منافع و مصالح عمومی جامعه بر منفعت‌های زودگذر شخصی جزو ویژگی‌های خبرنگاران فعال و موقعیت شناس نظام اسلامی است که در مسیر تعالی از هیچ کوششی دریغ ندارند.

فخرالدینی گفت: امانتداری، سعه صدر، به روز بودن، مطالبه‌گری ، بررسی تمامی جوانب موضوع و سپس انعکاس به موقع اخبار و تحلیل‌های منطقی باید محور حرکت خبرنگاران و فعالان رسانه در جامعه قرار گیرد .

 محمود صارمی مسوول دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در افغانستان بود که ۱۷ مرداد سال ۱۳۷۷ در جریان حمله طالبان به مزار شریف به شهادت رسید و این تاریخ در تقویم رسمی کشور به عنوان روز خبرنگار نام گرفت.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =