۱۷ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۶
کد خبرنگار: 1195
کد خبر: 83899836
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اتحادیه اروپا کنفرانس جمع‌آوری کمک برای لبنان برگزار می‌کند

تهران- ایرنا- همزمان با اعلام سفر رییس شورای اروپایی به لبنان، کمیسیون اتحادیه اروپا روز جمعه اعلام کرد که برای جمع‌آوری کمک به بازسازی بیروت،یک کنفرانس برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، «شارل میشل» رییس شورای اروپایی که سران اتحادیه اروپا را نمایندگی می‌کند، همزمان با اعلام آمادگی بروکسل برای حمایت از بیروت، گفت که روز شنبه به لبنان سفر می‌کند.

میشل با بیان اینکه قرار است با «میشل عون» رییس جمهوری، «نبیه بری» رییس پارلمان و «حسان دیاب» نخست‌وزیر لبنان دیدار کند، در پیامی توییتری نوشت: حیرت‌زده و غمگین در کنار همه کسانی هستیم که [از این حادثه] آسیب دیده‌اند و به آن‌ها کمک خواهیم کرد.

کمیسیون اتحادیه اروپا نیز اعلام کرده است که روز یکشنبه یک ویدیوکنفرانس برای جمع‌آوری کمک به بازسازی بیروت پس از حادثه انفجار که به ویرانی بخش قابل توجهی از این شهر منجر شد، برگزار می‌کند.

عصر روز سه‌شنبه در پی وقوع آتش‌سوزی گسترده‌ در یکی از انبارهای مواد آتش زا واقع در بندر بیروت، انفجار مهیبی رخ داد که در اثر آن، شمار زیادی کشته و زخمی شدند .

کشورهای مختلف جهان روز چهارشنبه با ارسال پیام‌هایی، با مردم و دولت لبنان ابراز همدردی و آمادگی خود را برای کمک به این کشور اعلام کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =