ارسال محموله کمک‌های پزشکی - غذایی به لبنان از سوی پاکستان

اسلام‌آباد - ایرنا - وزیر امور خارجه پاکستان روز جمعه با ابلاغ پیام همبستگی و حمایت این کشور از لبنان، درپی انفجار مهیب بیروت اعلام کرد: محموله کمک‌های پزشکی-غذایی توسط پاکستان امروز به لبنان ارسال می‌شود.

به گزارش ایرنا به نقل از بیانیه وزارت امور خارجه پاکستان، «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه این کشور امروز (جمعه ) در تماس تلفنی با «شربل وهبه» همتای لبنانی خود، مراتب تسلیت و ابراز همدردی دولت و مردم پاکستان درپی انفجار مهیب بیروت را ابلاغ کرد.

در این بیانیه آمده است: رییس جمهوری و نخست وزیر پاکستان نیز همبستگی و حمایت این کشور را به همتایان لبنانی خود ابلاغ کرده‌اند و اکنون نیز دولت و مردم پاکستان در این زمان سخت و تکان دهنده در کنار ملت لبنان قرار دارند.

قریشی با تمجید از مقاومت مردم لبنان و ابراز امیدواری نسبت به غلبه بر بحران فعلی افزود: دولت پاکستان امروز محموله ۸ تنی کمک‌های امدادی شامل دارو و موادغذایی را به نشانه همبستگی با لبنان به این کشور ارسال می‌کند.

در بیانیه وزارت امور خارجه پاکستان آمده است: وزیر امور خارجه لبنان از حمایت و همبستگی پاکستان قدردانی کرد و همچنین طرفین بر تماس‌های نزدیک میان دو کشور توافق کردند.

«عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان روز چهارشنبه در پیامی با ابراز تاسف عمیق نسبت به حادثه انفجار در بندر بیروت، به مردم و دولت لبنان تسلیت گفت.

رهبران سیاسی پاکستان و مقامات ارشد دولت این کشور نیز در پیام‌های جداگانه‌ای از دست رفتن جان‌های ارزشمند در انفجار بیروت را به مردم و دولت لبنان تسلیت گفتند.

به گزارش خبرگزاری رسمی لبنان، وزیر بهداشت عمومی این کشور امروز اعلام کرد: شمار قربانیان انفجار بیروت به ۱۵۴ تن افزایش یافته است و ۲۰ درصد از حدود پنج هزار مجروح حادثه نیازمند درمان هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =