۲۲ هکتار از پایاب سد قلعه چای عجب شیر اجرا شد

مراغه - ایرنا - فرماندار شهرستان عجب شیر از اجرای طرح مشارکتی پایاب سد قلعه چای در شهر جوان قلعه این شهرستان خبر داد و اعلام کرد: تا کنون بیش از ۲۲ هکتار از پایاب این سد اجرا شده است.

عادل اصغرپور در بازدید از اجرای این طرح افزود: لوله گذاری انتقال آب از سد قلعه چای در شهر جوان قلعه عجب شیر که از شبکه های اصلی پایاب این سد می باشد با مشارکت بخشداری قلعه چای ، امور آب و شورای شهر و آب بران و کشاورزان منطقه در حال اجراست.
فرماندار عجب شیر افزود: این شبکه حدود ۱۵۰ هکتار را در برمی گیرد و به طول ۱۷۰۰ متر شبکه اصلی لوله گذاری و یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان جهت لوله و شیرآلات و اتصالات از طریق امور آب استان تامین و هزینه می شود .

وی گفت: اجرای این طرح به دلیل محدودیت‌های منابع مالی توسط کشاورزان و به صورت خود اجرایی و مشارکتی اجرا می‌شود.
وی به مزیت‌هایی این شبکه اشاره کرد و گفت: با بهره‌برداری از آن آب مزارع به صورت تحت فشار به کشاورزان تحویل داده می شود .

اصغرپور افزایش بهره وری آب را از دیگر مزایای این طرح عنوان کرد و افزود: با اجرای این طرح نیازی به استفاده از پمپاژ نخواهد بود .

فرماندار شهرستان عجب شیر گفت: این طرح مشارکتی به صورت الگو و برای اولین بار در اجرای شبکه پایاب قلعه چای انجام می شود که با تکمیل و بهره‌برداری از آن عملکرد تولید محصولات کشاورزی هم افزایش می یابد .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =