امام جمعه دزفول:خبرنگاران فضای برادری را در جامعه ترویج دهند

دزفول - ایرنا - امام جمعه دزفول با گرامیداشت هفدهم مرداد روز خبرنگار گفت: خبرنگاران باید فضای اخوت و برادری را در جامعه ترویج دهند.

حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه دزفول در مصلای امام علی (ع) این شهر سالروز شهادت خبرنگاران شهید محمود صارمی ، غلامرضا رهبر و غلامرضا عارفیان و روز خبرنگار را گرامی داشت و بیان کرد: نقش خبرنگاران در جامعه نقشی کلیدی و بی بدیل است. 
وی گفت: طبق بیانات رهبر معظم انقلاب اگر بتوانیم تحریف را شکست دهیم تحریم‌ها را نیز شکست خواهیم داد.
وی با بیان اینکه جنگ ما اکنون جنگ اراده‌هاست، ادامه داد:دشمن تلاش می کند حقانیت اسلام و نظام را تحریف کند.
وی جنگ امروز را جنگ رسانه‌ها دانست و افزود: ذات نظام یک ذات عدالت‌طلبی و عدالت‌خواهی است که دشمن قصد دارد آن را تحریف کند.
حجت الاسلام قاضی دزفولی به خبرنگاران توصیه کرد: فضای برادری و اخوت را در جامعه برقرار کنند؛ مسایلی که در فضای افسار گسیخته مجازی ایجاد شده و هر تهمتی به اشخاص زده می‌شود متناسب با آموزه‌های دینی نیست .
وی خواندن کتاب روایت‌ها را به خبرنگاران پیشنهاد کرد و از آنها خواست از مکر و نقشه‌های دشمن غافل نشوند.

از انفجار بیروت بوی فتنه می‌آید
امام جمعه دزفول در ادامه خطبه ها فاجعه اسف بار انفجار بیروت را به مردم و مسوولان بیروت تسلیت گفت و افزود: از این حادثه بوی فتنه می‌آید؛ دشمن می‌خواهد بهانه‌ای برای دخالت آشکار در مسایل لبنان ایجاد کند که به فصل خدا در این توطئه نیز شکست خواهند خورد. 
وی افزود: حزب اله لبنان همواره سپر بلای ایران بوده اکنون نیز باید از آنها دفاع کرد.
امام جمعه دزفول از مسوولان خواست به مردم لبنان کمک کنند که البته قرار است ایران یک بیمارستان صحرایی در لبنان بسازد.
وی در بخش دیگری از خطبه‌های نمازجمعه از قوه قضاییه در برخورد با مفسدان دانه درشت قدردانی کرد و گفت: اجرای عدالت باعث استحکام نظام می‌شود و این برخوردها زنگ خطری برای افرادی است که برای بیت‌المال جیب دوخته‌اند.
وی همچنین فرارسیدن عید غدیرخم را تبریک گفت و بیان کرد: غدیر همه چیز ما در دنیا و آخرت است.
وی در ادامه از پزشکان، پرستاران، گروه‌های جهادی  و خدمات که در رزمایش مواسات و همدلی کمک زیادی داشتند و افرادی که تلاش کردند دزفول از پیک کرونا عبور کند قدردانی کرد و گفت: اعلام وضعیت سفید نباید باعث بی‌توجهی شهروندان شود؛ همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود چرا که در این مدت آسیب فراوانی بر خانواده‌ها وارد شده و تلفات زیادی داشته است.
وی همچنین سالروز شهادت شهید حججی، سرلشکر خلبان لشکری،  شهدای مدافع سلامت و افرادی که در دوران کرونایی مظلومانه دفن شدند را گرامیداشت.
حجت‌الاسلام قاضی دزفولی از امید بن عباس و حجت الاسلام مرتضی بیگدلی سرپرست پیشین فرمانداری ویژه دزفول و رییس پیشین تبلیغات اسلامی قدردانی و انتصاب علی فرهمندپور سرپرست جدید فرمانداری ویژه دزفول و حجت‌الاسلام احسان خاکی رییس تبلیغات اسلامی دزفول را به آنها تبریک گفت.

نمازجمعه دزفول پس از چند ماه تعطیلی ناشی از شیوع ویروس کرونا، امروز با رعایت پروتکلهای بهداشتی از سوی نمازگزاران و متولیان برگزاری نماز جمعه برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =