فرماندار ملارد، روند شیوع کرونا در این شهرستان را نزولی خواند

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان ملارد گفت: روند نزولی ابتلا به کرونا از هفته گذشته در این شهرستان آغاز شده‌است.

«سجاد برنجی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: افزایش استفاده از ماسک، توجه بیشتر به دستورالعمل‌های بهداشتی، رعایت مناسب تر فاصله گذاری اجتماعی و همکاری  اصناف و نظارت روزانه بر آنها، به  همراه  اعمال برخی محدودیت ها باعث خروج شهرستان ملارد از وضعیت قرمز شده‌است. 

وی ضمن قدردانی از مردم ملارد برای رعایت بیشتر اصول بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از آنها خواست همچنان این روند را ادامه دهند تا چرخش این ویروس در جامعه کنترل شود.

برنجی ادامه داد: همچنان مصوبات ستاد ملی کرونا و استان تهران  از جمله محدودیت های در نظر گرفته شده، رعایت اصول بهداشتی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و جلوگیری از هر گونه تجمع با جدیت اجرا می‌شود، زیرا هرگونه کوتاهی در این زمینه باعث بازگشت سریع به وضعیت قرمز می شود.

وی تصریح کرد: هر چند خارج شدن از وضعیت قرمز کرونا بسیار خوشایند است اما کاهش حساسیت مردم و مسئولان باعث می شود ظرف چند روز دوباره سیر ابتلا به بیماری کویید ١٩ افزایش یابد پس مردم و مسئولان از هرگونه سهل گیری و سهل انگاری به طور جدی اجتناب کنند.

براساس آخرین گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،تا ظهر امروز، ۱۷ مرداد ماه، ۳۲۲ هزار و ۵۶۷ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۵۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۸ هزار و ۱۳۲ نفر رسیده‌است.

شهرستان ملارد با حدود ٤٠٠ هزار نفر جمعیت در غرب استان تهران واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =