امام جمعه بجنورد: گشایش مشکلات کشور در اتکای به درون است

بجنورد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: دوای درد کشور، اتصال به آمریکا و غرب نیست، بلکه رونق تولید و گشایش در مشکلات با اتکای به درون امکان‌پذیر است.

حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی در خطبه های مجازی آیین نماز جمعه این هفته مرکز استان خراسان شمالی اظهار داشت: آمریکا قابل اعتماد نیست، رهبر انقلاب هم در سخنان خود در عید قربان اعلام کردند که باید مراقب بود زیرا خطی و جریانی دنبال می شود که از تحریم، بدتر است.

امام جمعه بجنورد افزود: برخی اعلام می کنند که همه مشکلات با مذاکره حل خواهد شد و تحریم ها برداشته می شود، اینان کسانی هستند که واقعیت را تحریف می کنند، این در حالی است که به یقین رفتن به پای میز مذاکره، مشکل گشا نخواهد بود.

وی اظهار داشت: برجام را بزک کردند اما دیدیم چیزی از آن درنیامد، اروپا و آمریکا قابل اطمینان نبوده و به وعده ها، پایبند نیستند.  با سخنان تحریفی، ذهن مردم را مشوش نکنید، آمریکا از روز اول، با انقلاب و دین مخالف بوده است، چرا برخی، می خواهند اراده مردم را با تحلیل تغییر دهند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با تاکید بر اینکه سخنان رهبری باید سرلوحه امور قرار گیرد، گفت: جلودار کاروان، تیزبین است و باید نگاه رهبری را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

وی گفت: دوای درد، روی پا ایستادن است، اگر رونق می خواهیم باید روی پای خود بایستیم، آنان که آدرس غلط می دهند دست نشانده بدخواهان هستند و می خواهند ملت را به آشفتگی ببرند.

وی با اشاره به اینکه مهار تورم و نوسان قیمت ها از وظایف دولت است، گفت: رهبری هم اعلام کردند که برخی مشکلات ناشی از عملکرد ضعیف مسوولان است، البته کرونا و تحریم هست، اما این نیست که از مدیریت ضعیف و غلط غافل باشیم، این آدرس غلط دادن است.

امام جمعه بجنورد با اشاره به حادثه انفجار اخیر در لبنان افزود: یک رویداد دلخراش و سخت برای امت اسلام،  انفجار مهیب در لبنان بود که بیش از ۱۰۰ نفر کشته و بیش از پنج هزار نفر مجروح داشت و هزاران خانه را ویران کرد.

حجت الاسلام یعقوبی گفت: هنوز ریشه و علت این حادثه معلوم نیست اما دست های خائن که این جنایت را به وجود آورد،  رو خواهد شد، رهبری هم در پیامشان، اعلام کردند که مردم لبنان با صبر، پیروز خواهند شد.

وی افزود: کمک های مردم ایران در لحظه های اول به سمت این کشور اسلامی سرازیر شد، ایران هرجا مظلوم ببیند نمی توند بی تفاوت باشد، اما مردم لبنان ناامید نباشند، ایران اسلامی در کنار آنان است و با کمک به بازسازی خانه لبنانی ها نمی گذارد آنان به سختی بیفتند.

امام جمعه بجنورد با اشاره به فرا رسیدن عید غدیر گفت: غدیر یک برکه نیست یک دریا است، پشتوانه اسلام و تداوم پیامبری اسلام است، مراسم این عید بزرگ با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به ۱۷ مرداد، روز خبرنگار اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب هم توصیه به خبرنگاران داشتند که خبرنگار باید از ایجاد سوءظن و بدگمانی پرهیز کند، اتهام زدن هنر نیست، تا مطلب یقینی نباشد، نباید گزارش شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =