رقابت بیش از ۲۱ هزار داوطلب کنکور کارشناسی ارشد آذربایجان‌غربی زیرسایه کرونا

ارومیه- ایرنا- معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارومیه گفت: ۲۱ هزار و ۱۲۲ داوطلب طی سه روز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کنکور کارشناسی ارشد را در استان برگزار می‌کنند.

علیرضا مظفری روز جمعه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد داوطلب طی روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه، ۱۶ تا ۱۸ مردادماه ۹۹ در ارومیه و سه شهرستان خوی،‌ مهاباد و میاندوآب با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی با هم رقابت می‌کنند. 

وی گفت: از مجموع داوطلبان، هشت هزار و ۱۷۵ نفر در دانشگاه ارومیه، در پنچ ساختمان این دانشگاه و با رعایت فاصله بیش از ۱۵۰ سانتیمتری مابین صندلی‌ها و استفاده از ماسک و رعایت سایر دستورالعمل‌های بهداشتی در این سه روز رقابت می‌کنند.

معاون آموزشیدانشگاه ارومیه اظهار داشت: امسال آزمون کارشناسی ارشد با توجه به شرایط مقابله با کرونا با تمهیدات ویژه‌ای برگزار و تمام پروتکل‌های بهداشتی مطابق درخواست سازمان سنجش آزمون کشور برگزار می‌شود.

مظفری افزود: همراه داشتن ماسک ۳ لایه معمولی (بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن ( از بالای بینی تا زیر چانه)، از ابتدای ورود به حوزه برگزاری آزمون تا پایان برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی برای شرکت‌کنندگان الزامی است.

هفته گذشته نیز پنج هزار و ۴۰۰ داوطلب کنکور دکتری، آزمون خود را با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در چهار شهرستان استان آذربایجان‌غربی برگزار کردند.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، ظرفیت پذیرش در کنکور کارشناسی ارشد ۱۳۹۹ تعداد ۱۵۷ هزار نفر اعلام شده است که این آمار در مقایسه با ظرفیت ۱۷۰ هزار نفری سال گذشته، ۱۳ هزار نفر و معادل هشت درصد کاهش یافته است.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد دهه دوم شهریورماه در سایت این سازمان به اطلاع داوطلبان می‌رسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =