۱۷ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۲
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83899669
۰ نفر

برچسب‌ها

قدرت سرایت ویروس کرونا در خلخال شدت گرفته است

اردبیل _ ایرنا _ سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ،درمانی خلخال گفت: با تغییر رفتار ویروس کرونا شدت سرایت این بیماری نیز بطور قابل توجهی افزایش یافته است.

دکتر سجاد رحیمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: افزایش ناگهانی شمار مبتلایان به این بیماری در خلخال ناشی از تغییر رفتار ویروس کرونا و افزایش شدت سرایت و انتقال این بیماری از شخص ناقل به افراد سالم است.

وی گفت: اگر مردم در زندگی روزمره خود نسبت به رعایت موارد پیشگیرانه از جمله رعایت بهداشت فردی و اجتماعی ،فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از تجمع اجتناب نکنند قطعا در آینده جامعه دچار فاجعه انسانی ناشی از سرایت فزاینده این ویروس خواهد شد.

وی با اشاره به نزدیک شدن به عزاداری ماه محرم اظهارداشت: با توجه به احترام و علاقه زیادی که مردم منطقه به عزاداری ایام محرم و حضور در هیات‌های عزاداری دارند، بهترین راه مصون ماندن از آن عزاداری در خانه و نصب پرچم عزا در درب خانه‌های مردم است.

دکتر رحیمی با اشاره به دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونای کشور افزود: شیوه نامه‌های ویژه عزاداری ماه محرم و نحوه عزاداری تا هفته آینده ابلاغ خواهد شد.

وی با بیان اینکه با مردم هرقدر شفاف و ساده صحبت کنیم راحت آن را می‌پذیرند، گفت: مردم آگاه باشند که با توجه به افزایش قدرت سرایت ویروس هر اندازه از تجمعات پرهیز کنند از این ویروس در امان خواهند ماند.

وی با دعوت از مردم برای پیوستن به پویش "هر خانه یک حسینیه" بیان کرد: مردم هر اندازه با هم متحد و همقدم باشند و با همدلی و همکاری در حفظ جان خود و دیگران تلاش کنند کرونا را شکست می‌دهند، در غیر این صورت با افزایش سطح ابتلا به بیماری و افزایش شمار مبتلایان شاهد فاجعه انسانی خواهیم شد.

وی اظهارداشت: ۱۶ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان خلخال بستری بوده ، هشت نفر در ۲۴ ساعت گذشته پذیرش شدند ،۲ نفر ترخیص شده و ۲ نفر نیز فوت کردند و با احتساب

جان‌باختگان قبلی از کرونا مجموع فوت‌شدگان از این ویروس در خلخال به ۲۶ نفر رسید.

وی گفت: از زمان شیوع این بیماری در خلخال تاکنون آزمایش کرونای ۴۲۹ نفر از افراد مشکوک به این بیماری مثبت بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =