الزام پیمانکاران راه و معدن آستارا به رعایت ایمنی و بهداشت کار

آستارا - ایرنا - معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا گفت: پیمانکاران راه و معدن به رعایت اصول ایمنی، هشدار و بهداشت کار موظف هستند و با توجه به تعدد آنها، دستگاه‌های مرتبط بر نحوه حضور و فعالیت آنان در محل‌های کار، بیشتر نظارت داشته باشند.

کامبیز لقمانی مقدم روز جمعه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: پیمانکاران دارای ماشین آلات سنگین و سبک، برچسب شرکت خود را بر بدنه ماشین آلات نصب کنند و این کار برای شناسایی و نحوه حضور آنان در حل کار ضرورت دارد.

وی ادامه داد: پیمانکاران باید در حین و پس از فعالیت عمرانی به نظافت و ترمیم محل فعالیت اقدام کنند و کارفرمایان نیز مطابق نقشه های مصوب، بر اجرای کار نظارت مستمر داشته باشند.

معاون فرماندار آستارا گفت: حوادث قابل پیش بینی که در اثر رعایت نکردن ایمنی و قصور پیمانکاران اتفاق می افتد غیرقابل بخشش است و با نظارت گسترده می توان از حوادث و خسارت های جانی و مالی پیشگیری کرد.

وی بیان کرد: اصلاح نقاط خطرخیز جاده ها برای ارتقای ایمنی ضروری است و دستگاه های متولی با جدیت و به صورت کارشناسی این امر را در دستور کار قرار دهند.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و دارای ۲۵ کیلومتر راه اصلی، ۱۴۸ کیلومتر راه روستایی و ۱۵ کیلومتر بزرگراه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =