۱۷ مرداد ۱۳۹۹، ۱۲:۲۳
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 83899644
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مسوولان اردکان، روز خبرنگار را تبریک گفتند

۱۷ مرداد ۱۳۹۹، ۱۲:۲۳
کد خبر: 83899644
مسوولان اردکان، روز خبرنگار را تبریک گفتند

یزد - ایرنا - مسوولان اردکان در پیامهایی جداگانه، روز خبرنگار را به اصحاب رسانه این شهرستان تبریک گفتند .

به گزارش ایرنا نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی روز جمعه در پیامی آورده است:‌ خبرنگاری؛ حرفه ای توام با عشق، ایثار و تعهد است.

محمد رضا دشتی اردکانی در ادامه گفت: قداست‌ حرفه خبرنگاری برخاسته از لطفی است که از جایگاه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی ناشی می شود و این لطف، جوهره قلم خبرنگاران آگاه، صادق و متعهد است.

وی افزود: امروزه به مدد ظهور و بروز فضاهای مجازی و سرعت بالای تبادل اخبار، بخشی از مشکلات حرفه خبرنگاری مرتفع گردیده ولی به دلیل رشد اخبار دروغ و شایعات و لزوم اطلاع رسانی شایسته در جامعه کنونی وظیفه سنگین تری بر دوش این قشر نهاده شده که خوشبختانه خبرنگاران شهرستان اردکان در عین محدودیت ها و مشکلات پیش رو از عهده این وظیفه به خوبی برآمده اند.

اینجانب ضمن گرامیداشت ۱۷ مردادماه، روز خبرنگار، استواری قلم و بیان این قشر را که در ایجاد تحول در شهرستان اردکان، نقش موثر ایفا کرده است، ستایش نموده و اعتقاد دارم شخص نماینده مردم در مجلس بدون بهره گیری از این قلم و بیان در ایفای نقش موثر خود دچار مشکل خواهد شد.

قلمی که جز برای دغدغه های مردم بر کاغذ نمی لغزد باید به عنوان مرقومه مسئولین مورد استفاده قرار گیرد و گرامی داشته شود.

همچنین  فرماندار اردکان به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار در پیامی آورده است :‌ عصر کنونی را متأثر از توسعه تکنولوژی و وسایل ارتباط جمعی می‌توان عصری بی‌نظیر ازلحاظ میزان ارتباطات و سرعت اطلاع‌رسانی دانست و در این شرایط رسانه‌ها و فعالان عرصه رسانه می‌توانند نقشی بی‌نظیر در شکل‌گیری و جهت‌دهی به افکار عمومی و تأثیرگذاری در مناسبات و رفتارها ایفا کنند.
‌بهروز شهابی‌زاد افزود: خبرنگاران متعهد و تیزبین، از این فضای ایجادشده به نفع رفع دغدغه‌های اجتماعی و مردمی و جلوگیری از کج‌روی‌ها و تندروی‌ها، بیان نقاط ضعف و قوت و نیز آگاهی‌بخشی و هدایت‌گری بهره می‌برند و با نمایاندن مسیر صحیح در حوزه تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی ایفای نقش و مسئولیت می‌کنند و از این روست که خبرنگاری و تلاش در حوزه اطلاع‌رسانی را می‌توان یکی از مشاغل حساس، مهم و کاملاً تخصصی نامید.
‌وی یادآور شد: آن‌چه در موضوع رسانه به‌ویژه در شهرستان اردکان حائز اهمیت است؛ پرهیز از سیاه‌نمایی و غلو و رساندن حقیقت به مخاطب است. رسانه‌ها به‌واسطه رسالت و ابرازهای در اختیار خود، بیش از دیگران «می‌توانند» و «باید» از موضوعات آگاهی یابند و آن‌گاه با زبانی هنرمندانه و با قلمی آگاهانه و عالمانه آن‌را به مخاطبان عرضه دارند.
‌این‌جانب فرارسیدن ۱۷ امرداد، سالروز شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگار را به همه خبرنگاران و اصحاب رسانه آگاه، منصف، بی‌ادعا و امانت‌دار تبریک عرض نموده و از خدمات و فعالیت‌های یک‌ساله آنان به‌ویژه در حوزه اطلاع‌رسانی کرونا که نقش مهمی در مهار و کنترل بیماری در شهرستان داشت صمیمانه قدردانی می‌نمایم. امید که در سایه تلاش‌های این عزیزان، شأن و منزلت خبررسانی و خبرنگاری بیش‌ازپیش تقویت شود.
‌بخشدار خرانق  نیز در پیامی هفدهم مرداد ماه روز خبرنگار را به اهالی عرصه خبر و رسانه تبریک گفت و نوشت: برایم افتخاری بزرگ است که فعالیت اداری خود را درابتدای استخدام باکسوت خدمت به جامعه  خبر، رسانه و خبرنگاران در روابط عمومی فرمانداری آغاز کردم.

جاوید عیدانی افزود: زمانی که به هر بهانه دوستان خبرنگار را جمع می کردم و از دغدغه و مرام و معرفتشان درس ها یاد می گرفتم. از همان روزها اعتقادم این بود که خبرنگاران اطبای تسکین دهنده  آلام اجتماع هستند که با انتقاد سازنده، راهکارا رزشمندو پیشنهادات دلسوزانه دردها را درمان می کنند و از بروز امراض شایعه، دروغ جلوگیری می کنند.

وی ااظهار داشت: البته آن زمان سرعت انتقال اخبار به شیوه ی امروز به مدد فضاهای مجازی به این شکل نبود و امروز این سهل و ممتنع رسالت خبرنگاران راستین را سخت تر کرده است.
وی افزود: روز خبرنگار که به جوشش خون خبرنگاران شهید همواره در تقویم تاریخ ماباقی خواهد ماندفرصتی ست تا از مقام خبر، رسانه و خبرنگار بعنوان ابزار و عوامل آگاهی وصداقت، قدردانی کنم و بر قلم حقیقت شان بوسه  تقدیر بگذارم.

هرچند شیوع ویروس کرونا از گردهمایی و تشکیل جلسه به این مناسبت باحضور اصحاب رسانه ممانعت نموده است ولی این موضوع از ارادتمان به ساحت خبرنگاران نکاسته و سعی کرده ام به بهانه  این خطوط، از خوبی هایشان قدر دانی داشته باشم.

 سرپرست شهرداری اردکان به مناسبت روز خبرنگار در پیامی آورده است:‌ درود بر هنرمندانی که حرمت قلم و دانستن را گرامی می‌دارند و قدرت اندیشه، توان نوشتن و مجال گفتن را جز در مسیر حق و حقیقت به کار نمی‌گیرند.

 مهدی محمودزاده اظهار داشت:‌ ۱۷ مردادماه روز خبرنگار یادآور زحمات و تلاش‌های انسان‌های شریفی است که در کسوت خبرنگاری، رسالت خطیر اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی را بر عهده داشته و به مدد قلم‌های پاک و صادق و توانای خود، موجبات روشنگری و تعالی، پیشرفت و بالندگی جامعه را فراهم می‌آورند.

وی گفت:  قشر فرهیخته‌ای که به ‌پاس حرمت و ارزش و اهمیت والای کار خبر و پیام‌رسانی، همواره از شأن و منزلت رفیعی در نزد افکار عمومی برخوردار بوده و شایسته ارزشمندترین تکریم و قدرشناسی می‌باشد.

 اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اصحاب رسانه به‌ویژه شهید محمود صارمی و تبریک این روز به همه خبرنگاران، عکاسان، اصحاب رسانه و خانواده بزرگ مطبوعات و فعالان عرصه اطلاع‌رسانی در اردکان، از توجه و اهتمام ویژه اصحاب رسانه در انعکاس اخبار و اطلاع‌رسانی فعالیت‌های شهرداری اردکان ‌تشکر و قدردانی نموده، از درگاه خداوند متعال برای همگان  سلامتی و توفیق روزافزون مسئلت می‌نمایم.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.


 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha