اعتبار مورد نیاز طرح‌های نیمه‌تمام اولویت دار سقز تامین می‌شود

سنندج - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار سقز گفت: براساس مصوبه شورای برنامه‌ریزی و از محل اعتبارات استانی، اعتبار مورد نیاز برای تکمیل چند طرح‌ نیمه‌تمام اولویت دار عمرانی، درمانی، خدماتی و ورزشی این شهرستان تامین می‌شود.

علی محمدیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس بررسی‌های انجام شده حدود ۲۵۰ میلیارد ریال برای تکمیل این طرح‌ها در سال مالی جاری اعتبار نیاز است که امیدواریم از محل منابع استانی با مساعدت سازمان مدیرتی و برنامه ریزی کردستان تامین شود.

وی افزود: در جلسه اخیر شورای برنامه ریزی که با حضور رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان برگزار شد ۷۵ میلیارد ریال برای سالن‌های ورزشی نیمه‌تمام روستای ایرانخواه، شهر صاحب و هتل ورزش سقز اختصاص یافت تا اتمام این طرح‌ها سرعت بیشتری بگیرد.

محمدیان اضافه کرد: در صورت تخصیص کامل این میزان اعتبار،  سالن ورزشی روستای ایرانخواه تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد اما هتل ورزشی سقز و سالن ورزشی سرپوشیده شهر صاحب امسال به اتمام نمی‌رسند و برای سال بعد نیز نیاز به تامین اعتبار تکمیلی دارند.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار سقز به اختصاص ۲۰ میلیارد ریال برای تکمیل سالن ورزشی آموزش و پرورش سقز هم اشاره کرد و یادآور شد: امیدواریم این طرح با استفاده از این اعتبار هر چه زودتر تکمیل شود.

وی به تلاش برای ارتقای خدمات درمانی به مردم و تجهیز بیمارستان‌های این شهرستان اشاره کرد و گفت: برای تجهیز اتاق تمیز یا بخش سرطان بیمارستان امام خمینی(ره) سقز نیز شورای برنامه ریزی ۱۵ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته تا این اتاق هر چه زودتر در این بیمارستان ایجاد شود.

محمدیان با بیان اینکه برای اتمام و بهره‌برداری از جاده جایگزین سقز - مریوان در نزدیکی فرودگاه سقز به طول سه کیلومتر هم ۱۱۰ میلیارد ریال اختصاص یافت، تاکید کرد: این مسیر ارتباطی بخاطر احداث باند فرودگاه سقز در دست ساخت است و تا مهر ماه امسال زیر بار ترافیک می‌رود.

وی در خصوص اعتبار اختصاص یافته به حوزه خدمات شهری و کمک به شهرداری سقز برای تکمیل مرکز تفریحی شامل زیپ لاین و تله‌کابین اشاره کرد و اظهار داشت: ۳۰ میلیارد ریال به این منظور اختصاص داده شده و ۲۵ میلیارد ریال نیز شهرداری برای تکمیل این طرح ها از منابع خود هزینه خواهد کرد.

محمدیان پیشرفت پروژه‌های دارای اولویت برای تکمیل در سال مالی ۹۹ را در مجموع حدود ۵۰ درصد اعلام کرد و گفت: تخصیص اعتبارات ذکر شده تابع وضعیت بودجه در سطح کلان است اما اراده دولت بر اتمام این طرح‌ها و خودداری از تعریف پروژه‌های جدید است چرا که نتیجه‌بخش بودن و پایان طرح‌های در دست اجرا در اولویت است.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار سقز از ساخت پردیس سینمایی این شهر توسط حوزه هنری نیز خبر داد و یادآور شد: این طرح فرهنگی با مشارکت آموزش و پرورش به عنوان مالک و حوزه هنری به عنوان بهره بردار ساخته می شود و شامل سه سالن سینما یک سالن بزرگ ۴۰۷ نفره و دو سالن ۴۰ نفره است که برای تکمیل به ۳۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که قول تامین آن داده شده است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است و در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =