اعلام جزییات دانش‌آموختگی دستیاران بدون شرکت در آزمون گواهینامه

تهران- ایرنا- معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به پذیرش در طرح بدون آزمون گواهینامه و دانشنامه تخصصی پزشکی اعلام کرد: تمامی دستیارانی که توسط دانشگاه و گروه آموزشی مربوطه واجد شرایط فارغ‌التحصیلی و شرکت در آزمون گواهینامه سال جاری شناخته شوند با لحاظ کردن شرایطی از شرکت در آزمون گواهینامه شهریور ماه سال جاری معاف خواهند بود.

به گزارش روز جمعه معاونت فرهنگی- دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در پی درخواست‌ها و سوالات مکرر دانشجویان و دستیاران واجد شرایط شرکت در آزمون گواهینامه و دانشنامه تخصصی سال ۹۹ پیرامون شرکت در طرح بدون آزمون، معاونت آموزشی وزارت بهداشت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: دستیارانی که دوره آموزشی آنها تا تاریخ ۳۰ آبان ماه ۹۹ خاتمه پیدا کند و یا در آزمون تیرماه ۹۸ و آزمون ارتقای سال ماقبل آخر شرکت و حدنصاب نمره گواهینامه آزمون را کسب کرده‌اند و همچنین در سامانه معاونت درمان جهت شروع به طرح، ثبت نام و در موعد مقرر ظرف یک هفته از تاریخ ابلاغ، خدمات خود را شروع کرده و تا پایان دوره آموزش مصوب استمرار داشته باشد، از شرکت در آزمون گواهینامه شهریور ماه سالجاری معاف هستند.

درباره دستیاران مشمول نظام وظیفه با هماهنگی معاونت درمان مشمولین خدمت سربازی مشروط به اینکه از اول شهریورماه لغایت زمان اعزام به خدمت سربازی در محل‌های مورد نیاز معاونت درمان خدمت نمایند، می‌توانند از این طرح استفاده نمایند.

معاونت آموزشی وزارت بهداشت در ادامه منظور شدن ۵۰ امتیاز در اولویت تعیین محل خدمات ضریب k، محاسبه مدت طرح اضطراری دستیاری به عنوان خدمت در مناطق خاص، محاسبه حقوق و مزایای تخصصی در مدت طرح دستیاری و اختصاص مزیت‌های تشویقی در آزمون شفاهی شهریور ماه را از مزایای شرکت در طرح بدون آزمون گواهینامه و دانشنامه تخصصی اعلام کرد.

بر اساس اعلام معاونت آموزشی در خصوص افرادی که سال گذشته در آزمون شرکت کرده و یا حدنصاب نمره لازم را دریافت نکرده‌اند، این افراد می‌توانند از ابتدای شهریور ماه وارد طرح بدون آزمون شوند ولی می‌بایست در آزمون پایان شهریورماه شرکت نمایند. این افراد به جز معافیت از آزمون گواهینامه از سایر مزایای مذکور برخوردار خواهند بود.

همچنین دستیارانی که همزمان از ۲ ارتقا دانشنامه تخصصی استفاده می‌کنند با لحاظ شدن سایر شرایط می‌توانند به طرح اضطراری بروند ولی می‌بایست در آزمون گواهینامه شهریور ماه شرکت کنند.

معاونت آموزشی در باره دستیارانی که در استخدام دانشگاه‌های علوم پزشکی یا در ماموریت آموزشی هستند هم اعلام کرد: افرادی که استخدام دانشگاه‌های علوم پزشکی هستند و دستیارانی که سهمیه مناطق محروم هستند به شرط حضور در منطقه مورد تعهد می‌توانند از طرح معافیت امتحان گواهینامه استفاده کنند. ضمن اینکه افرادی که در شهریورماه طرح را شروع نکنند برای اخذ گواهینامه و دانشنامه ملزم به شرکت در آزمون پایان شهریورماه خواهند بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =