۱۷ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۳۲
کد خبرنگار: 1154
کد خبر: 83899577
۱ نفر

برچسب‌ها

خبرنگاری، سخت اما لذت‌بخش

مرضیه امامی میبدی
خبرنگاری، سخت اما لذت‌بخش

یزد- ایرنا- خبرنگاری جدا از سختی‌ها و گاهی به چشم نیامدن‌ها و روبرو شدن با بی مهری‌ها لذتی نهفته دارد که هیچ قلمی قادر به توصیف آن نیست و باید روز خبرنگار را به آنهایی تبریک گفت که این لذت را چشیده‌اند.

خبرنگاری کردن وقت و زمان ندارد و همواره باید برای انجام آن بیدار و به هوش بود و چشم بینا داشت و به یقین، داشتن این خصوصیت‌ها  نیاز به احساس لذتی نهفته در این کار و حرفه و هنر دارد .

خبرنگاری، بی‌مهابا در دل خطر رفتن است ، خبرنگارانی که بی هیچ مهابا و ترسی پیگیر تهیه خبر و گزارش از بحران‌ها ، مشکلات و غم و درد و اندوه مردم هستند و در به سرانجام رساندن برنامه یا گره از کار مردم باز کردن نقش دارند لذتی بردنی نهفته در کارشان هست که شاید هیچ گاه به زبان نیاورند اما با تمام وجود آن را حس می‌کنند.

این لذت را با قلم نمی‌توان نوشت چون فراتر از توصیف است و باید روز خبرنگار را به آنها تبریک گفت.

خبرنگارانی که سالها کار کرده و به اندک حقوق خبرنگاری زندگی می‌گذرانند و آن را رها نمی‌کنند لذتی نهفته در کارشان احساس می‌کنند که باید روز خبرنگار را به آنها تبریک گفت.

خبرنگارانی که  از آنها می‌پرسند چرا این شغل را انتخاب کردید در حالی که شغل نیست و آنها جوابی جز سکوت ندارند باید روز خبرنگار به آنها تبریک گفت ، چرا که آنها به واقع خبرنگاری را با  پوست و و گوشت و خون خود لمس کرده و لذت نهفته آن را چشیده و با این حال قادر به توصیف آن نیستند.

روز خبرنگار را باید به آن کسانی تبریک گفت که بی هیچ انتظار و چشمداشتی تجربه چند ساله خبرنگاری خود را در اختیار خبرنگاران تازه کار می‌گذارند و از آن لذتی وصف نشدنی می‌برند.

امروز روزی است که پیامهای تبریک به خبرنگاران ارسال می‎شود.

این روز را باید به سابقه داران عرصه خبرنگاری ، مدیران مسئول رسانه‌های با سابقه چندین ساله که کار خبرنگاری را نیز انجام می‌دهند ، دبیران خبر ، روسای دفترهای خبرگزاری‌ها در شهرستان‌ها و خبرنگاران شجاع و با انگیزه تبریک گفت.

تبریک به آنها باید گفت که همواره با احساس لذتی نهفته در کار ادامه مسیر داده و از کار و حرفه خود دست نشستند.

این روز را باید به همه خبرنگاران میهن ایران و به همه خبرنگاران استان یزد و شهر میبد که لذت نهفته خبرنگاری را در منطقه کویری خود چشیده و همچنان ادامه دهنده مسیر هستند ، تبریک گفت .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =