۱۷ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۹:۵۵
کد خبرنگار: 3047
کد خبر: 83899566
۴ نفر

برچسب‌ها

خانه اندیشه زنجان، فرصتی برای توسعه مدیریت شهری است

زنجان- ایرنا- دبیر خانه اندیشه زنجان گفت: خانه اندیشه زنجان با هدف بهره‌گیری از ظرفیت صاحبان اندیشه در حوزه‌های مختلف در جهت توسعه شهری، اقدام به تشکیل اتاق فکر کرده که این اتفاق، نیازمند مرور زمان برای ارزیابی عملکرد در مدیریت شهری است.

سیدمحمد علویون روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه پیشنهاد تشکیل خانه اندیشه از سوی هیات امنای بازار زنجان مطرح شد، اظهار داشت: خانه اندیشه با هدف بهره‌گیری از ظرفیت متخصصان در حوزه های مختلف شهری و تبادل افکار و اندیشه‌ها، تلاش در جهت حفظ منافع عمومی و تصمیم‌سازی و همفکری با مدیران، مسوولان و تصمیم‌گیران شهر و استان با پنج حوزه کاری از خردادماه سال جاری تشکیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: کارگروه‌های تخصصی منابع طبیعی، محیط زیست و توسعه فضای سبز شهری، شهرسازی و معماری، خدمات شهری، حمل و نقل عمومی و ترافیک، بودجه، سرمایه‌گذاری و امور اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، گردشگری و ورزشی از کارگروه‌های تشکیل‌یافته در خانه اندیشه زنجان است.

علویون افزود: متخصصان مجرب و صاحب‌نظر استان در حوزه‌های مختلف، این کارگروه‌ها را تشکیل می‌دهند.

دبیر خانه اندیشه زنجان گفت: مدیریت و برنامه‌ریزی‌های شهری بدون مشارکت و هماندیشی نخبگان و کارشناسان بومی، کاری ابتر است.

وی اظهار داشت: در جهت توسعه و پیشرفت شهر زنجان سعی بر ایجاد مشارکت حداکثری صاحب‌نظران در این حوزه را داریم و امید است که بتوانیم از ارائه ایده‌ها و راهکارهای صاحبان فکر و اندیشه برای پیشبرد هر چه بهتر طرحها و توسعه مدیریت شهری استفاده کنیم.


علویون خاطرنشان کرد: از اهم اقدامات انجام شده در خانه اندیشه زنجان، تشکیل جلسات مختلف در فضای مجازی و حضوری با مدیران شهری در رابطه با طرح پروژه سبزه‌میدان، مدیریت پسماند، ساماندهی تورهای گردشگری و مسیر ایمن دوچرخه‌سواران بوده که مورد استقبال و رضایت مسوولان استانی قرار گرفته است.


وی ابراز کرد: امیدواریم این جلسات، متداوم بوده و مورد حمایت مسوولان شهری قرار گیرد تا این مسیر، تبدیل به الگویی برای بهبود ساختار مدیریت شهری در مشارکت مستقیم با مردم شود.

علویون ادامه داد: امید است بتوانیم با به‌کارگیری ایده‌ها و طرحهای نو، شاهد توسعه و تحولهای بهتر و چشمگیرتری در سطح شهر باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =