۱۷ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۹
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83899546
۰ نفر

برچسب‌ها

شرکت ۴۲ هزار دانش آموز البرزی درجشنواره مجازی جابربن حیان

کرج - ایرنا- معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش البرزاعلام کرد: ۴۲ هزار دانش آموز این استان در دهمین جشنواره پژوهش های علمی دانش آموزان و فرصت های متنوع یادگیری " جابرین حیان "  به صورت فردی و گروهی درفضای مجازی شرکت کردند.

محرمعلی الهویی روز جمعه به خبرنگارایرنا گفت: ۴۰ درصد از مجموع جمعت ۲۵۶ هزار و ۱۰۸ نفری دانش آموز ابتدایی البرز در این جشنواره مهم علمی – فرهنگی هنری مشارکت کردند.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و ممنوع شدن برگزاری مسابقات، جشنواره ها، برنامه ها وهمایش ها،اظهارداشت: این جشنواره درسه مرحله آموزشگاهی، منطقه ای واستانی اجرایی شد.

الهویی بیان داشت: این جشنواره درمحورجمع آوری، طبقه بندی، نمایش علمی، آزمایش، طراحی و ساخت، اریگامی، داستان نویسی، نقالی وقصه گویی طراحی و عملیاتی شد.

وی خاطرنشان کرد: ازبین آثارارسالی به دبرخانه استانی، ۲۱۸ اثردرمرحله ارزیابی قرارگرفت.

الهویی تصریح کرد: پروژه علمی- ادبی و فن آورانه به علت ماهیت هیجانی و اکتشافی خود، میل به یادگیری را دردانش آموزان تقویت می کند و به علت ماهیت فرآیندی خود راه و روش یادگیری را نیزبه آن ها می آموزد.

وی اضافه کرد: با توجه به اهداف نوین آموزشی که می خواهیم ازسواد به معنی سنتی به یادگیری عمیق تبدیل شود، ما باید رهای را به دانش آموزان نشان دهیم که آنان را به یادگیری مادام العمربدل کند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش البرزادامه داد: پس ازارزیابی آثار ارسالی،رتبه های اول تا سوم دهمین جشنواره پژوهش های علمی دانش آموزان و فرصت های متنوع آموزشی درهر بخش شناسایی و معرفی می شوند.

استان البرز۵۰۰ هزاردانش آموزدارد که بیش ازنیمی ازآن درمقطع ابتدایی تحصیل می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =