حزب اتحاد ملت با مردم لبنان ابراز همدردی کرد

تهران- ایرنا- حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در واکنش به جان باختن شماری از شهروندان لبنانی در اثر انفجار انبار مواد آتش زا در بندر بیروت در اطلاعیه ای ابراز همدردی کرد.

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در واکنش به حادثه عصر سه شنبه انفجار انبار مواد آتش زا در پایتخت لبنان که به جان باختن و مصدومیت شماری زیادی از افراد منجر شد در اطلاعیه ای اعلام داشت: فاجعه انفجار مهیب در بندرگاه بیروت و خسارت‌های فراوان و غیر قابل جبرانی که به جان و مال شهروندان این شهر بزرگ و دوست‌داشتنی، وارد آورد مصیبتی نیست که تنها ملت شریف لبنان را داغدار کرده باشد.

این اطلاعیه افزود: این فاجعه را باید در زمره فجایع بزرگ انسانی قلمداد کرد و در مصیبت ملت لبنان خود را سوگمندانه شریک دانست.

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی خاطرنشان کرد: جان باختن نزدیک به ۲۰۰ نفر که هر ساعت بر شمار آنان افزوده می‌شود، ده‌ها مفقود و هزاران مجروح و میلیاردها دلار خسارت به زیرساخت‌ها، ذخایر استراتژیک غذایی، منازل و مراکز کسب و کار بیروت و بی‌خانمانی ده‌ها هزار نفر از شهروندان، گوشه‌ای از خسارات ناشی از انفجار مهیب عصر  سه‌شنبه در بندرگاه گمرکی بیروت است.

این تشکل اصلاح طلب در ادامه یادآور شد: لبنان ماه‌هاست که در رنج و گرفتاری است. مشکلات پیچیده سیاسی و اقتصادی، مشکلات ناشی از همه‌گیری جهانی ویروس کرونا، فشارهای مستقیم و غیر مستقیم به اقتصاد لبنان از سوی قدرت‌های جهانی، اختلاف‌ها و تعارض‌های داخلی و هزینه‌هایی که ملت لبنان برای ایستادگی برابر همسایه اشغالگر جنوبی خود می‌پردازد و اکنون ابعاد باورنکردنی این فاجعه بزرگ، هر انسان شرافتمند در سراسر جهان را متأثر از آلام لبنان می‌کند.

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی، با ابراز نهایت همدردی و تسلیت به ملت عزیز لبنان، خود را در کنار آنان می داند و به سهم خود از دولت‌ها و مجامع بین‌المللی و نهادهای مردمی جهان به خصوص دولت و ملت ایران می‌خواهد که با تمام توان و امکان مقدور به یاری ملت لبنان بشتابند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =