شمار مبتلایان کرونایی آمریکا به بیش از پنج میلیون نفر رسید

تهران- ایرنا- در ادامه ناکامی سیاست‌های ترامپ در مهار بیماری کووید ۱۹، شمار مبتلایان کرونایی امریکا به پنج میلیون و ۱۸ هزار نفر رسید. 

به گزارش بامداد جمعه ایرنا، وب سایت آماری ورد متر (worldometers) که آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را به صورت لحظه‌ای گزارش می‌دهد، اعلام کرد شمار مبتلایان کرونایی آمریکا به پنج میلیون و ۱۸ هزار نفر رسیده است و تا کنون ۱۶۲ هزار و ۵۱۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند. 

براساس این گزارش در ۲۴ ساعت گذشته در آمریکا تنها ۴۵ هزار و ۱۴۴ نفر مبتلا به ویروس کرونا شده و ۹۱۵ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. 

شمار نهایی بهبود یافتگان کرونایی آمریکا نیز تا کنون دو میلیون و ۵۶۸ هزار نفر گزارش شده است. 

براساس آمارهای ارائه شده توسط وب سایت ورد متر، بعد از آمریکا، برزیل، هند، روسیه، آفریقای جنوبی به ترتیب دارای بیشترین مورد ابتلا به بیماران کرونایی در جهان هستند. 

امریکا در حالی شاهد افزایش شیوع کرونا و افزایش مرگ و میر است که دولت ترامپ هرچه بیشتر تلاش می‌کند تا شرایط کنونی کشور را به حالت عادی بازگرداند و هرچه زودتر شرکت‌های تجاری بسته شده و مدارس را باز کند. 

ترامپ که با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات شاهد کاهش بی‌سابقه هواداران است، همچنین برای نشان دادن شرایط خوب کشورش مدعی شد که واکسن کرونا ایالت متحده احتمالاً تا قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ به بازار عرضه خواهد شد. 

برخلاف اظهارات ترامپ متخصصان بهداشتی مطرح آمریکا و کاخ سفید چنین سناریویی را بعید می‌دانند. 

ویروس کرونا موسوم به کووید ۱۹ اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد. 

«تدروس آدهانوم» مدیر کل سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه ۲۱ اسفندماه ۹۸ در کنفرانس خبری ویروس کرونا را «همه‌گیر جهانی» شناسایی و اعلام کرد. 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =