تزریق امید به جامعه رسالت خطیر امروز خبرنگاران

کرمانشاه- ایرنا- شرایط حاکم بر دنیا از نظر شیوع کرونا و همچنین مسایل و مشکلات اقتصادی موجود در کشورمان حس ناامیدی را در میان مردم به وجود آورده که استمرار چنین حسی می‌تواند وضعیت سلامتی روحی روانی مردم را به شدت تهدید کند و از این رو جامعه نیازمند تزریق امید، آرامش و روحیه است.

روز خبرنگار در سال ۹۹ را در حالی جشن می گیریم که کرونا حدود ۶ ماه است  در جامعه جولان می دهد و مردم همچنان با بیم و امید و با دلهره و اضطراب مشغول زندگی هستند و اصحاب رسانه هم به اطلاع رسانی‌ها و فرهنگ سازی‌های خود در ارتباط با در امان ماندن از این ویروس ادامه می دهند.

خبرنگاران در این مدت در کنار کادر درمانی مشغول به فعالیت بودند و این فعالیت ها همچنان ادامه دارد، در این راه شهدایی تقدیم کردند و شمار زیادی نیز در راه تنویر افکار عمومی مبتلا به کرونا گشتند اما همچنان در صحنه حضور دارند.

تلاش ها و زحمات کادر درمان در این مدت را به سختی به تصویر کشدیم و به رشته تحریر در آوردیم؛ مدافعان سلامت خوش درخشیدند و اگرچه دوربین ها و قلم ها از توصیف کار آنها قاصر و ناتوانند اما به سهم خود گوشه ای از اینن زحمات را به جامعه منعکس کردیم.

شرمسار انعکاس خبرهای بد به مردم هستیم، از آمار فوتی ها تا مبتلایان براثر کرونا؛ در این ۶ ماه شیوع کرونا پی در پی خبرهای بد به اذهان مردم تزریق می کردیم اما ما را ببخشید که واقعیت ها را گفتیم و نوشتیم و در خیلی از جاها هم فتیله را پایین کشیدم که مبادا جامعه بیش از این ناامید شود.

خیلی دنبال انعکاس خبر کشف داروی کرونا بودیم و همچنان هستیم؛ هر مسوولی که از وزارت بهداشت به استان می آمد با سوالات بی شمار ما در ارتباط با کشف داروی ضد کرونا مواجه می شد؛ هر روز هم منتظر بودیم که آمکارهای جدیدی که اعلام می شود حاوی خبرهای امیدبخشی در ارتباط با کاهش تعداد فوتی ها و مبتلایان باشد اما چه کنیم که واقعیت ها چیز دیگری می گوید.

اما از طرف دیگری خوشحالیم که توصیه های مسوولان و کادر درمانی را که به اطلاع مردم می رساندیم و از آن تبعیت می کردند خستگی کار را از تن ما هم بیرون می کرد؛ کادر درمان از رسانه ها انتظار اطلاع رسانی و فرهنگسازی داشته و دارند و ما نیز کم نگذاشتیم و دستمریزاد به مردمی می گوییم که به ندای ما گوش جان سرپردند و لبیک گفتند.

نیاز این روزهای ما امید به آینده است؛ این روزها با همه بیم، اضطراب و استرسی که وارد می شود می گذرد، روزهای خوش زندگی در راه است و ما همگی به امید زنده ایم. معتقدم که رسالت ما خبرنگاران در حین کرونا و دوران پساکرونا خطیرتر و متفاوت تر خواهد بود.

جامعه گوش جان به خبرهای خوب رسانه ها سپرده و ما نیز باید این جامعه را امیدوار کنیم و به آن حس خوب زندگی و امید تزریق کنیم. ما به شدت دنبال انعکاس خبرهای خوبی برای مردمان این سرزمین مهربانی هستیم که به مانند گذشته روال عادی زندگی در پیش گیرند و بیم ها را کنار بگذارند.

ما خبرنگاران هم دلتنگ پوشش اخبار خوب از تجمع این مردم متدین و حماسه ساز هستیم؛ از پوشش اخبار نماز جمعه تا برنامه های ملی و دینی از کنسرت  های موسیقی تا پوشش برنامه های ورزشی و اجتماعی و مطمئنم این روزها نیز فرا می رسد و ما همانند قبل دور هم جمع می شویم.

ما خبرنگاران امسال نتوانستیم مانند سال های قبل روز خبرنگار را جشن بگیریم و دور هم جمع شویم و خستگی یکسال را با در کنار هم بودن به در کنیم اما به راستی جشن واقعی ما زمانی است که منعکس کننده خبرهای خوب برای مردممان باشیم.

اصحاب رسانه همچنان در کنار کادر درمان به امید پایان کرونا و بازگشت همه به روال عادی زندگی هستند و انتظار داریم مردم صبور و فهیم هم ما را در این وضعیت یاری دهند و با رعایت پروتکل های بهداشتی ویروس کرونا را مجبور به عقب نشینی و حذف کنند.

یاد و خاطره همه شهدا از جمله خبرنگاران شهید و شهدای مدافع سلامت را گرامی می داریم و به روان همه آنها درود می فرستیم.