وضعیت راه‌های سیستان و بلوچستان پایین‌تر از شاخص‌های کشوری است

زاهدان - ایرنا - رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت راه‌های سیستان و بلوچستان به لحاظ کیفیت و استاندارد پایین‌تر از میانگین و شاخص‌های کشوری است که بایستی در دولت و مجلس به مشکلات و معضلات این حوزه بیشتر رسیدگی شود.

محمدرضا رضایی روزپنجشنبه در حاشیه سفر مشترک اعضای کمیسیون عمران مجلس، معاون وزیر راه و شهرسازی، استاندار سیستان و بلوچستان و اعضای مجمع نمایندگان استان به شهرستان خاش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از اهداف مهم سفر اعضای کمیسیون عمران مجلس به سیستان و بلوچستان بازدید از جاده مرزی و محورهای ارتباطی استان است که تلاش می کنیم با همکاری دولت بودجه لازم برای اجرای پروژه های شاخص منطقه تخصیص یابد تا شاهد تحول در این بخش باشیم.
وی بیان کرد: با توجه به نیاز مردم خاش و پاسخگویی به دغدغه و مطالبات به حق آنان در مبحث دسترسی به مرز مقدمات اتصال این شهرستان به مرز و ایجاد پایانه مرزی فراهم شده که در بازگشت به تهران و در نشست با مسوولان سازمان برنامه و بودجه کشور اعتبارات لازم را برای اجرا و تکمیل راه دسترسی به مرز روتک خاش پیش بینی خواهیم کرد.
رییس کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: در حوزه گازرسانی به خاش نیز اقدامات مطلوبی انجام شده و بزودی علمک های گاز در درب منازل مردم نصب می شوند.
وی ادامه داد: با موافقت مقام معظم رهبری منابع لازم برای اجرای پروژه راه آهن چابهار- خاش- زاهدان تامین شده و هم اینک نیز مبحث اتصال خاش به خط ریلی با قوت در دستور کار بوده و امیدواریم تا پایان سال آینده شاهد بهره برداری کامل این پروژه باشیم و در حوزه زاهدان به خاش نیز عملیات ریل گذاری آغاز شده که امید می رود امسال این پروژه راه اندازی شود.
معاون وزیرراه و  شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور نیز به خبرنگار ایرنا بیان کرد: پروژه خط آهن چابهار، خاش به زاهدان به طول ۶۳۰ کیلومتر دارای ۴۶ درصد پیشرفت فیزیکی بوده و ۶۷ درصد زیرسازی آن انجام شده و ۷۴۰ کیلومتر ریل گذاری در خطوط اصلی و فرعی آن صورت می پذیرد.
خیرالله خادمی افزود: دغدغه مهم مسوولان کشور در دولت و مجلس رسیدگی به مشکلات مردم سیستان و بلوچستان است و در همین راستا تلاش می کنیم مشکلات تردد و عبور و مرور مردم در محورهای مرزی و جاده ترانزیتی چابهار- ایرانشهر- خاش- زاهدان و میلک سیستان را کاهش دهیم.
خادمی اظهار داشت: در بازدید مشترک اعضای کمیسیون عمران مجلس و مقامات کشوری و استانی و همراهی مجمع نمایندگان و استاندار سیستان و بلوچستان به جمع بندی های خوبی رسیدیم و قطعا در دولت برای پاسخگویی به مطالبات به حق مردمی برنامه ریزی و تدبیر می شود.
اسماعیل حسین زهی نماینده مردم خاش، میرجاوه، تفتان و بخش های کورین و نصرت آباد زاهدان و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز گفت: دو بانده کردن محور خاش به زاهدان و خاش به ایرانشهر و خاش به سراوان و سنگان و میرجاوه و گوهرکوه به بزمان و رفع مشکلات جاده مرزی از میرجاوه تا روتک به سراوان و ایجاد پایانه و جاده مرزی روتک و اجرای پروژه خط انتقال آب از کارواندر به خاش و تامین آب شرب سالم و بهداشتی و اجرای زیرساخت های شهری از مطالبات به حق مردم منطقه بوده که امیدواریم در سفر نمایندگان مردم در مجلس و اعضای شاخص دولت بتوانیم به بخشی از آنها پاسخ بدهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =