میدان خبرنگار در آستارا نام‌گذاری شد

آستارا - ایرنا - شهرداری آستارا برای ارج نهادن به جایگاه و تلاش خبرنگاران، یکی از میدان‌های این شهر را به نام میدان خبرنگار شهید محمود صارمی نامگذاری کرد.

شهردار آستارا عصر پنجشنبه در آئین رونمایی از تابلو میدان خبرنگار در این شهر گفت: مساحت این میدان ۶۲۰ متر مربع است و دو سوی آن در ابتدای ضلع شمالی بلوار بسیج، به نام میدان خبرنگار شهید صارمی نامگذاری شد.

جواد معیتی اظهار کرد: ۱۵ میلیون ریال برای تهیه ۲ تابلوی میدان هزینه شده است و خبرنگاران در توسعه شهر بخصوص در حوزه گردشگری، نقش غیرقابل انکاری دارند و با نظرات و انتقادهای خود، بستر پیشرفت را فراهم می کنند.

آرش جوهری مسئول بسیج رسانه آستارا هم گفت: این میدان نخستین میدان خبرنگار استان گیلان است و تصویب نام آن در شورای نامگذاری معابر شهرداری آستارا، نشانگر اهمیت دادن مسئولان به جایگاه رسانه است.

جمعی از خبرنگاران و مسئولان آستارا نیز در آستانه روز خبرنگار با حضور در مزار شهدای این شهرستان، با آرمان های شاهدان دفاع مقدس تجدید بیعت کردند.

۱۷ مرداد سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در حمله گروهک تروریستی طالبان به کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان در سال ۷۷،  روز خبرنگار نامگذاری شده است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و دفترهای خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، صدا و سیما و نمایندگی های خبرگزاری های دیگر و ۹ نشریه محلی در آن فعال است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =