بخش کشاورزی ظرفیت رفع بیکاری و مشکلات اقتصادی کرمانشاه را دارد

کرمانشاه- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالای بخش کشاورزی استان گفت: این بخش توان رفع مشکلات بیکاری و مسایل اقتصادی مردم را دارد.

«نوربخش حاتمی» روز پنجشنبه در آیین تجلیل از خبرنگاران کرمانشاه به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار در سرسرای اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی، به وسعت ۲.۵ میلیون هکتاری استان اشاره کرد و افزود: از این میزان ۹۴۰ هزار هکتار زمین زراعی است که سالانه بیش از چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تن انواع محصولات زراعی، باغی و دامی در استان تولید می شود.

او داشتن ۱۱ اقلیم آب و هوایی، بارش های ۲ برابری نسبت به میانگین کشوری، چهار فصل بودن و تولید بیش از ۹۸ درصد محصولات زراعی و باغی در استان را از جمله ظرفیت ها و پتانسیل های بخش کشاورزی استان عنوان کرد.

او قرار گرفتن استان کرمانشاه در جایگاه اول بیکاری کشور را با وجود این ظرفیت ها و پتانسیل ها برازنده کرمانشاه ندانست و گفت: ما از اصحاب رسانه درخواست می کنیم که در معرفی توانمندی ها و ظرفیت های بخش کشاورزی استان در سطح ملی و بین المللی به ما کمک کنند.

او انتظار دیگر مجموعه جهاد کشاورزی استان از رسانه ها را معرفی فرصت های سرمایه گذاری و کمک به اجرای درست برنامه های تدوین شده دانست و اعلام کرد که ما در این سازمان از هرگونه نقد، انتقاد و پیشنهادی استقبال می کنیم و همیشه پاسخگوی اصحاب رسانه بوده و هستیم.

 رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه سخنانش از خبرنگاران و رسانه ها به عنوان یاروان دلسوز مدیران و دستگاه های اجرایی نام برد و گفت: معتقدیم که مسیر پیشرفت، توسعغه و تعالی سازمان ها با همراهی و تعامل با رسانه ها و خبرنگاران اتفاق می افتد.

حاتمی از رسانه ها خواست عملکرد سازمان جهاد کشاورزی را نقد کنند و برای توسعه این بخش به مسوُولان این سازمان راهکار پیشنهاد دهند.

او بخش کشاورزی کرمانشاه ررا مستعد و توانمند دانست و گفت: این استان دارای ذخایر ارزشمندی در این بخش است که نه تنها توان تامین نیازهای مردم استان را دارد بلکه اکنون نیز نیاز مردم دیگر استان ها را تامین می کند و حتی بخشی از تولیدات استان هم به خارج از کشور صادر می شود.

او معرفی درست بخش کشاورزی را یکی از رسالت های سازمان جهاد کشاورزی دانست و گفت: از خبرنگاران و رسانه ها نیز درخواست می کنیم در این راستا ما را کمک کنند. 

در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از زحمات و تلاش های خبرنگاران استان کرمانشاه تجلیل شد.

استان کرمانشاه با ۲۵ هزار کیلومتر مربع مساحت ۲ میلیون نفر جمعیت در ۱۴ شهرستان، ۳۱ بخش، ۳۲ شهر، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۴۳ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان سکونت می کنند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.

این استان با بیش از ۹۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و تولید سالانه بیش از چهار میلیون و ۴۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی، دامی و باغی یکی از قطب های کشاورزی کشور است.

در استان کرمانشاه حدود ۱۲۵ هزار بهره‌بردار در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت هستند.