اوج‌گیری دوباره آمار مرگ و میر و بستری بیماران کرونا در استان اردبیل

اردبیل- ایرنا- آمار مرگ و میر و بستری بیماران مبتلا به کرونا در استان که در روزهای اخیر در حال فروکش بود، دوباره روند صعودی گرفت به طوری که در شبانه روز گذشته، به علت ابتلا به کرونا ۹ نفر جان خود را از دست داده و ۷۹ نفر در مراکز درمانی استان بستری شدند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل روز پنجشنبه در مصاحبه با ایرنا، آمار بیماران مبتلا به کرونا در این استان را نگران کننده خواند و خواستار مشارکت فعال شهروندان برای کنترل این بیماری شد.

دکتر شهرام حبیب‌زاده ، با هشدار جدی نسبت به عواقب کم توجهی شهروندان به توصیه‌های بهداشتی در مورد مهار کرونا گفت: آمار بیماران بستری و بدحال مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل همچنان بالا و نگران کننده است.

وی مجموع افراد بستری در مراکز درمانی استان اردبیل به علت ابتلای به کرونا را ۳۹۸ نفر اعلام کرد و افزود: ۶۷ نفر از این افراد در بخش مراقبت‌های ویژه تحت‌نظر قرار دارند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل اضافه کرد: از عموم اهالی استان درخواست می‌شود که با ادامه همکاری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، خادمان حوزه بهداشت و درمان را برای ارائه خدمات مناسب در دوره پیک دوم کرونا در استان یاری کنند.

وی از اهالی استان اردبیل درخواست کرد تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، شستن دست‌ها و فاصله‎گذاری اجتماعی در مهار این بیماری کوشیده و جان خود را از خطر جدی نجات دهند.

به گزارش ایرنا، استان اردبیل که طی سه هفته گذشته بالاترین میزان ابتلا و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در پنج ماه گذشته را تجربه کرده و از هفته گذشته در ردیف استان‌های با وضعیت قرمز قرار گرفته است.

با وجود نوسان جزیی تعداد فوت افراد مبتلا به کرونا طی روزهای گذشته در استان اردبیل، روزانه بین ۶۰ تا ۷۰ فرد مبتلای جدید در مراکز درمانی این استان بستری می‌شوند.

ستاد مدیریت و کنترل بیماری کرونا در استان اردبیل با انتشار اطلاعیه‌ای، استفاده از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری، اجتناب از شرکت در مراسم و مراکز تجمع افراد و خارج نشدن افراد مسن و دارای بیماری زمینه‌ای از منزل را برای کنترل کرونا الزامی اعلام کرد.

این ستاد با هشدار جدی به شهروندان درباره تبعات سخت عمل نکردن به توصیه‌های بهداشتی و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی اعلام کرد که شهروندان استان باید مراسم عروسی و عزا را تعطیل کرده و از هر گونه تجمع و ازدحام به هر بهانه‌ای پرهیز کنند.

خودداری از حضور در اماکن و مراسم پرازدحام، استفاده از ماسک و شستن دست‌ها، سه راهکار اساسی مقابله با ابتلا به کرونا اعلام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =