فرماندار: رسانه‌ها پیشران‌های اقتصادی و فرهنگی ری را به کشور معرفی کنند

شهرری ـ ایرنا ـ فرمانداری ویژه شهرستان ری با بیان اینکه معرفی پتانسیل‌های اقتصادی و فرهنگی ری موجب ترغیب سرمایه گذاران بخش خصوصی در این شهرستان می شود، تاکید کرد: رسانه ها باید در جهت توسعه ری پیشران‌های اقتصادی، فرهنگی و مذهبی آن را به کشور معرفی کنند.

حسین توکلی کجانی عصر پنجشنبه به مناسبت روز خبرنگار در دیدار از دفتر خبرگزاری ایرنا شهرستان ری، اظهار داشت: ۱۶ شهرک و لکه صنعتی در حاشیه کلان شهر تهران اگر به خوبی معرفی شوند قطعا مورد توجه سرمایه گذاران داخلی و خارجی را به خود جلب خواهند کرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون بزرگترین شهرک صنعتی کشور(شمس آباد)، بزرگترین شهر فرودگاهی کشور و منطقه ویژه اقتصادی استان تهران در شهرستان ری وجود دارد، افزود: فرصت های سرمایه گذاری این نقاط اقتصادی اگر به خوبی اطلاع رسانی شود شاهد حضور گسترده سرمایه گذاران داخلی و خارجی در شهرستان ری خواهیم بود.

توکلی یادآور شد: اصحاب رسانه با قدرت و نفوذی که در میان افکار عمومی مردم دارند می توانند زمینه توسعه و آبادانی را ایجاد کنند که در این حوزه رسانه های جنوب تهران همیشه منشا امیدآفرینی و توسعه بوده اند.

وی با بیان اینکه شهرستان ری به دلیل وجود حرمین امام خمینی(ره) و عبدالعظیم(ع) مورد توجه بسیاری از نهادهای مختلف فعال در حوزه کمک های مومنانه بوده است، ابراز کرد: پوشش برنامه های کمک های مومنانه در زمانی که بسیاری از مردم به واسطه شیوع کرونا نیازمند این کمک های هستند می تواند زمینه ایجاد امید در میان مردم و به ویژه نیازمندان باشد.

امنیت شغلی و درآمد پایدار مهمترین خواسته اصحاب رسانه شهرستان ری است

توکلی در ادامه با بیان اینکه امروز معیشت و درآمد پایدار با توجه به اوضاع  اقتصادی جامعه نیاز اصلی خبرنگاران است، عنوان کرد: امنیت شغلی و درآمد پایدار مهمترین خواسته اصحاب رسانه شهرستان ری است.

وی یادآور شد: فرمانداری ویژه شهرستان ری مشکلات و موضوعات مختلف خبرنگاران واقعی و نه خبرنگار نماهای شهرستان ری پیگیری می کند و تاحد امکان به این افراد کمک خواهد شد.

توکلی با اشاره به اینکه طبیعی است خبرنگاران در موضوعات مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و سایر موارد با یکدیگر و دستگاه های دولتی هم نظر نباشند، تاکید کرد: انتقاد باید وجود داشته باشد ولی تخریب نه همچنین باید تمامی نگاه های مختلف بر سر منافع کشور و نظام یک صدا باشند.

وی یادآور شد: امروز باید برای فضای مجازی و فعالان این عرصه برنامه و چارچوب خاصی تعریف کرد تا شاهد برخی بد اخلاقی ها در سطح شهرستان ری نباشیم، بسیاری از کانال های مجازی نیازمند آموزش برای تولیدات رسانه ای حرفه ای هستند.

توکلی ادامه داد: بیان مطالبات مردم در کانال های فضای مجازی باید منطبق با واقعیت و اخلاق رسانه ای انجام شود تا شاهد رشد و شکوفایی شهرستان باشیم.

فرمانداری ویژه شهرستان ری در پایان از زحمات تمامی خبرنگارن شهرستان ری بخاطر پوشش برنامه های مختلف و به ویژه در حوزه اطلاع رسانی، آموزش نکات بهداشتی پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش ایرنا، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در هفدهم مرداد ماه سال ۱۳۷۷، در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید. شورای فرهنگ عمومی هفدهم مرداد ماه هر سال را به همین مناسبت، به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری کرد.

شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =