۱۶ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۳۵
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83899248
۰ نفر

برچسب‌ها

اخبار کوتاه از آموزش و پرورش البرز

کرج - ایرنا- تجلیل ازسادات، بازدید نماینده سازمان امورپناهندگی نروژ از مدارس نظرآباد، اجباری نبودن لباس فرم دانش آموزان و سنجش متقاضان جهش تحصیلی ازجمله اخبار کوتاه حوزه آموزش و پرورش استان البرز است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز گفت: درآستانه عید سعید غدیر و همزمان با دهه ولایت از ۱۴ نفر از کارکنان سادات این اداره کل  تجلیل شد.

فرشته فهمیده اظهارداشت: امروز همه دنیا معنای ولایت را در نظام جمهوری اسلامی درک می کنند و شاهد آن دیدار مسوولان یمنی با مقام معظم رهبری است که گفتند ما اعتقاد داریم ولایت شما ادامه ولایت رسول الله و امام علی(ع) می باشد.

وی تصریح کرد: عزت امروز نظام اسلامی ما مرهون ولایتمداری مردم است که در طول چهل سال انقلاب، آن را به خوبی نشان داده اند.

وی به بیان نکات ارزنده ای ازفضائل اخلاقی و ویژگی های منحصر به فرد امیرالمؤمنین حضرت علی(ع) پرداخت.

فهمیده ازوی از عید غدیر خم به عنوان یک واقعه فرهنگی مهم یاد کرد ویادآورشد: انتظارما از فرهنگیان فعال درحوزه پرورشی تبیین خطبه غدیر برای دانش آموزان به عنوان یک برنامه کاری درتمامی مدارس می باشد.

وی اضافه کرد: عیدغدیر یک تصویر پرافتخار جهت رونمایی از امامت امام علی (ع) می باشد که منادی عدالت و انسانیت بود.

بازدید سازمان امورپناهندگی نروژی

مدیرآموزش و پرورش نظرآبادگفت: نماینده سازمان امورپناهندگی نروژی"  NRC" ازعملیات بهسازی مدارس این شهرستان نظرآباد بازدید کرد.

مسعود مهران نیا خاطرنشان کرد: نماینده سازمان امور پناهندگی نروژی درقالب یک تیم استانی و منطقه ای ازروندعملیات بهسازی درمدارس شهید آزاد زعیم وابوعلی سینا بازدید به عمل آوردند.

وی بیان داشت: دراین بازدید مقررشد که عملیات بهسازی مدارس ازجمله حفاظ فلزی بر روی سکوهای بتنی، تعمیر سرویس بهداشتی، نقاشی داخل ساختمان تا قبل از ۱۵شهریور ماه آماده تحویل شود.

وی تصریح کرد: سازمان حمایت کننده پناهندگان واتباع ازکشور نروژ می باشد که ازطریق نمایندگان خود درکشورایران فعالیت می کند.

اجباری نبودن لباس فرم

رییس سازمان دانش آموزی استان البرزگفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا خرید لباس فرم مدرسه برای دانش‌آموزان دراین استان اجباری نیست.

محسن صادقیان اظهارداشت: درمصوبه‌ای که به تمامی مدارس استان البرزابلاغ شده تاکید شد که خرید فرم لباس مدرسه برای دانش‌آموران درسال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹اجباری نیست.

وی با اشاره به اینکه این فرم لباس  تنها برای دانش آموزان پایه اول مورد تاکید است، خاطرنشان کرد: به دلیل عدم تغییر در فرم لباس مدارس دانش آموزان می‌توانند از لباس‌های فرم سال گذشته خود استفاده کنند.

وی تصریح کرد: درصورت مجازی برگزار شدن کلاس‌ها الزام بر پوشیدن لباس فرم نیست و تنها پوشیدن لباس رسمی برای دانش‌آموزان کافی است.

صادقیان درادامه به اجرای جشنواره تابستانه شاد دراستان البرزپرداخت وافزود: دراین جشنواره تولید محتوا در ۱۰ محور برای دانش آموزان دراستان تولید و در شبکه شاد بارگذاری می‌شود.

وی یادآورشد: یک نسخه این محتوا پس از مهر و امضای مدیر مدرسه در اختیار اولیا قرار می گیرد.

جهش تحصیلی

مدیر آموزش و پرورش استثنایی البرزهم گفت: هزار و ۳۰۰ دانش‌آموز دراین استان متقاضی جهش تحصیلی شده اند.

عباس کشاورزبا اشاره به تعطیلی پایگاه‌های سنجش به دستور ستاد استانی مبارزه با کرونا افزود: والدینی که دانش‌آموزان آنها در روزهای ۶ تا ۹ مرداد ماه جاری نوبت شرکت در آزمون جهش تحصیلی داشتند نگران نباشند زیرا از سوی این اداره با آنان تماس گرفته شده و نوبت دهی مجدد به آنها انجام می‌شود.

وی بیان داشت: به صورت میانگین هر سال پس از ارزیابی و سنجش تحصیلی با درخواست ۵۰ درصد از متقاضیان جهش تحصیلی موافقت می‌شود.

وی تصریح کرد: تقاضای جهش تحصیلی در تمامی مقاطع تحصیلی استان وجود دارد اما این تقاضا در مقطع ابتدایی بیشتر از سایر مقاطع است.

استان البرز ۵۰۰ هزاردانش آموز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =