۱۶ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۳۰
کد خبرنگار: 2666
کد خبر: 83899247
۰ نفر

برچسب‌ها

سقوط بار جرثقیل موجب مرگ ۲ پرسنل سد سیمره شد

ایلام - ایرنا - فرمانده انتظامی شهرستان بدره گفت: ۲ پرسنل سد و نیروگاه سیمره در این شهرستان بر اثر سقوط بار جرثقیل جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایرنا، سرهنگ امیر بازیار روز پنجشنبه اظهار داشت: در تماس تلفنی با مرکز ۱۱۰ مبنی بر سقوط از ارتفاع در سد سیمره و فوت دو نفر کارگر، بلافاصله گروهی از ماموران این فرماندهی به محل اعزام شدند.

وی یادآور شد: طی بررسی‌های به عمل آمده از شاهدان در محل مشخص شد هنگامی که کارگران نصاب دریچه‌های سرریز سد در حالی نصب قطعات بدنه سد بودند این حادثه رخ داده است.

وی تاکید کرد: در این حادثه کابل جرثقیل موجود در محل که کار انتقال قطعه‌های بزرگ را به بدنه داشته پاره شده است و بار جرثقیل از ارتفاع سقوط و پس از برخورد با دو نفر از کارگران منجر به فوت آنها شده است. 

وی افزود: پرونده‌ای در این خصوص تشکیل و با دستور قضایی افراد مقصر در محل به مرجع قضایی معرفی و اجساد نیز با کمک دستگاههای امدادی از محل خارج و به پزشکی قانونی انتقال داده شدند.

به گزارش ایرنا، سد و نیروگاه سیمره بر روی رودخانه‌ای با همین نام قرار گرفته و در شهرستان بدره استان ایلام احداث شده است.

سد و نیروگاه سیمره به عنوان بزرگ ترین سد غرب کشور سال ۹۴ در مراسمی با حضور معاون اول رئیس جمهوری و وزیر نیرو و استاندار ایلام و جمعی از مسئولان کشوری و استانی به بهره برداری رسید.

 این سد به عنوان بزرگ ترین سد غرب کشور و مهم ترین پروژه عمرانی استان ایلام روی رودخانه مشترک سیمره در استان های ایلام و لرستان ساخته شده است.

سیمره سدی بتنی دوقوسی با ارتفاع ۱۸۰ متر به شمار می رود که حجم مخزن آن دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون مترمکعب در تراز نرمال است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha