معاون استاندار: آذربایجان‌غربی در تقویت روابط با جمهوری آذربایجان نقش موثری دارد

ارومیه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: این استان به جهت همجواری با سه کشور و پتانسیل‌های کشاورزی، درمانی و گردشگری و اقتصادی می‌تواند نقش به‌سزایی در گسترش روابط ایران و جمهوری آذربایجان ایفا کند.

علی مصطفوی روز پنجشنبه در نشست معاون وزیر و سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی آذربایجان‌غربی با اشاره به امنیت پایدار و ظرفیت‌های ویژه اقتصادی و فرهنگی این استان  اظهار داشت: مرز طولانی با سه کشور و تنوع اقوام و مذاهب ٢ ویژگی شاخص استان در قیاس با دیگر استان‌هاست که می‌تواند بستر مهمی برای نقش‌آفرینی در تقویت مراودات ایران و کشورهای همسایه باشد.
وی ادامه داد: آذربایجان‌غربی مشترکات فرهنگی، زبانی و دینی با جمهوری آذربایجان دارد که می‌توان با استفاده از این ظرفیت‌ها نسبت به نزدیکی بیش از پیش ٢ ملت ایران و جمهوری آذربایجان بهره برد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی توانمندی‌های استان در حوزه کشاورزی، آب، صنعت، گردشگری و گمرکات، درمانی و آموزشی را منحصر به فرد دانست و افزود: بازرگانان و چهره‌های توانمند فرهنگی و هنری این استان برای نقش آفرینی و تقویت مراودات ایران و کشورهای همسایه از آمادگی کاملی برخوردار هستند.

در این نشست مدیران فرهنگی و اقتصادی ضمن تبیین ظرفیت‌های استان مسائل و راهکارهای پیشنهادی برای تقویت روابط ایران و جمهوری آذربایجان را مطرح کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =