سرپرست وزارت صنعت: تولید مطمئن ترین مسیر مقابله با تحریم ها است

مشهد- ایرنا- سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تولید مطمئن ترین مسیر برای مقابله با تحریم‌ها و عبور از کرونا است.

حسین مدرس خیابانی روز پنجشنبه در مراسم بهره‌برداری از سیلوی فلزی ۵۰ هزار تُنی شهید نورعلی شوشتری شهرستان فیروزه در استان خراسان رضوی افزود: امروز میزان تولید ماسک در کشور از روزی ۲۰۰ هزار عدد به ۱۱ میلیون عدد رسیده و در تولید ونتیلاتور و اکسیژن‌ساز به موفقیت‌های چشمگیر رسیده‌ایم و با کمک تولید با کرونا مقابله می‌کنیم.
وی با قدردانی از کادر بهداشت و درمان کشور ادامه داد: سربازان عرصه تولید در کنار مدافعان خط مقدم سلامت به مقابله با کرونا پرداخته‌اند.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تا پایان دولت دوازدهم چهار هزار طرح به بهره‌برداری می‌رسد که موجب رونق اقتصادی، افزایش اشتغال و بهبود معیشت مردم می‌گردد و برای آغاز بهره‌برداری از طرح‌ها نباید کوچک‌ترین درنگی داشته باشیم.
وی افزود: در حالی‌که ترامپ تصور می‌کرد با تشدید تحریم‌ها می‌تواند اداره امور کشور را متوقف کند نه تنها موفق نشد بلکه توسعه طرح‌های کشور شتاب گرفت.

مدرس خیابانی ادامه داد: با مشارکت سازمان گسترش و آستان قدس رضوی یک واحد تولید چادر مشکی در کنار واحد ریسندگی و نخریسی در شهرک صنعتی خیام‌ احداث می‌شود.
وی گفت: امروز ۹۰ درصد چادر مشکی مورد نیاز کشور از چین ‌و ژاپن وارد می‌شود که جزو اقلام‌ گلوگاهی می‌باشد و به هیچ ‌وجه قابل قبول نیست.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: امروز طی بازدیدهایی که از واحدهای تولیدی مختلف داشتم کوچکترین نشانه‌ای از آثار تحریم‌ها و کرونا ندیدم که جای افتخار دارد و امروز تولید ما در سخت‌ترین شرایط به شکل فزاینده‌ای در حال افزایش است که نشان می‌دهد تحریم‌های آمریکا نتوانسته ذره‌ای اثر کند.
وی ادامه داد: زیرساخت‌های توسعه تجاری در کشور همزمان و متناسب با توسعه تولید کشور پیشرفت می‌کند و همین سیلویی که امروز به بهره‌برداری ‌رسید جزو زیرساخت‌های لجستیکی است که بخش عمده‌ای از فراهم نبودن امکان تجارت و صادرات در کشور به خاطر نبود همین زیرساختها بود.
مدرس خیابانی گفت: امروز کشور مانند یک کارگاه بزرگ سازندگی د حال افزایش واحدهای جدید تولیدی و اشتغال بوده و هدف اصلی ایجاد واحدهای تولیدی رونق تولید و حفظ اشتغال است.
وی افزود: ظرفیت سیلوهای گندم در کشور پیش از انقلاب ۷۰۰ هزار تن بود در حالی‌که امروز ۲۲ میلیون تن ظرفیت ذخیره گندم در کشور داریم.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: آمار کل زنجیره فولاد و پتروشیمی بیش از ۲ برابر شده که نشان دهنده عزم جمهوری اسلامی برای تحقق شعارهای اقتصادی است.
وی همچنین با گرامیداشت روز خبرنگار گفت: تولید و بخش خصوصی کشور بدون توجه به تحریم‌ها در حال پیشرفت است و این را باید خبرنگاران منعکس کنند.
مدرس خیابانی افزود: امروز تحریم‌ها اقشار آسیب‌پذیر و حقوق‌بگیر و بازنشستگان را تحت فشار قرار داده ولی کشور مسیر خودش را ادامه می‌دهد و در بخش‌هایی که واحدهای تولیدی به دلیل تحریم‌ها از تامین برخی قطعات محروم شده‌اند خود اقدام به تولید قطعه مورد نیاز کرده‌ و تهدید تحریم را تبدیل به فرصت کرده‌اند.
وی ادامه داد: امروز جهش تولید اتفاق افتاده و تا آخر امسال ادامه دارد بطوریکه در چهار ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال در تولید الیاف اکتیو، آلومینیم، تلویزیون و ماشین لباسشویی، فولاد، سیمان، مس و خودرو به ترتیب ۱۶۰درصد، ۵۰درصد، ۷۰درصد، ۱۰درصد، پنج درصد، یک ونیم درصد و ۳۱ درصد رشد داشته‌ایم.
مرکز شهرستان ۶۰ هزار نفری زبرخان در ۱۰۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =