بیانیه کمیسیون سیاسی و دفاعی وزرای ادوار در همدردی با لبنان

تهران-ایرنا- کمیسیون سیاسی و دفاعی وزرای ادوار با صدور بیانیه‌ای با مردم و مسئولان لبنان و همچنین حزب الله سرافراز ابراز همدردی کرد.

به گزارش روز پنج شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت خارجه، کمیسیون سیاسی و دفاعی وزرای ادوار با انتشار بیانیه ای، با مردم و مسئولان لبنان و همچنین حزب الله سرافراز ابراز همدردی کرد.

در این بیانیه آمده است: حادثه اندوهبار و دلخراش انفجار در شهر بیروت پایتخت لبنان را که به جان ‌ باختن و ‌مجروح شدن تعدادی از مردم عزیز لبنان و همچنین اتباع و دیپلمات های برخی کشورهای خارجی و سازمان ملل متحد انجامید، به دولت، مسئولان و مردم عزیز و شریف و حزب الله سرافراز و مقاوم لبنان و دیگر کشورها وملت هایی که شهروندان شان در این‌حادثه صدمه دیدند، تسلیت می‌گوییم و ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های داغدار، برای مجروحان این واقعه تلخ آرزوی شفای عاجل داریم.

کمیسیون سیاسی و دفاعی وزرای ادوار در این بیانیه افزود: دولت وملت جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار دولت و مردم سرافراز و مقاوم لبنان و آماده هر گونه کمک و پشتیبانی از ایشان است.

در این بیانیه آمده است: قطعا ملت لبنان این لحظات سخت و دشوار را بعنوان فرصتی برای همبستگی و انسجام و همدلی ملی  می نگرد و لبنان با تاریخ و فرهنگ غنی ، تنوع و همزیستی دینی و فرهنگی  سرافراز و سربلند خواهد ماند و یقین داریم ملت بزرگ لبنان با صبر و همبستگی این لحظات سخت را با عزت و سربلندی پشت سر خواهد گذاشت.

 در ادامه این بیانیه آمده است:  بدون تردید قلب و دعای  خیر و دست کمک و یاری ملت شریف ایران و همه ملت های نوع دوست و خیرخواه جهان همراه و یاور مردم عزیز لبنان به خصوص خانواده های داغدار و آسیب دیده از این مصیبت بزرگ می باشد.

کمیسیون سیاسی و دفاعی وزرای ادوار  در این بیانیه افزود: در پایان بار دیگر صمیمانه ‌ترین تسلیت‌ها و همدردی‌های خود و دولت و ملت ایران را در این مصیبت بزرگ‌ و رخداد دردناک به دولت و مردم شریف لبنان تقدیم می نمائیم و از خداوند متعال مسألت داریم که مردم لبنان به خصوص صدمه دیدگان را برای پشت سرگذاشتن این محنت و غم بزرگ، مورد عنایت قرار داده و به آنها توان، صبر و همبستگی عطاء‌فرماید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =