نقش خبرنگاران اسفراین در جذب کمک ۱۲ میلیارد ریالی خیران سلامت

بجنورد - ایرنا - رییس دانشکده علوم پزشکی اسفراین گفت: خبرنگاران و فعالان عرصه اطلاع رسانی این شهرستان با ایجاد موج خبری و پویش رسانه‌ای توانستند ۱۲ میلیارد ریال کمک مردم و خیران را برای تامین تجهیزات حوزه مقابله با کرونا جذب کنند.

دکتر اسحاق ایلدرآبادی، پنجشنبه در نشست با خبرنگاران اسفراین در آستانه روز خبرنگار اظهار داشت: همراهی خبرنگاران‌ شهرستان با حوزه بهداشت و درمان در دوران کرونا، نقشی اساسی در جذب کمک خیرین سلامت و مقابله با این بحران داشته است و در شرایطی که در آغاز پیدایش ویروس کرونا در شهرستان، این دانشکده با مشکلات شدید مالی و تجهیزاتی مواجه بود اما با همت خبرنگاران،  بسیاری از کمبودهای این حوزه برطرف شد و شهرستان از وضعیت بحرانی به شرایطی بسیار مطلوب رسید.

وی با قدردانی از خبرنگاران برای پوشش خبری وضعیت کرونا در شهرستان و  ترغیب مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی، افزود: در ادامه مسیر نیز برای کنترل بیماری کووید ۱۹ و افزایش نظارت ها نیازمند همراهی رسانه ها در حوزه نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی هستیم.
مردم آیین های محرم را مجازی برگزار کنند

معاون بهداشتی دانشکده علوم‌ پزشکی اسفراین نیز در این نشست با اشاره به در پیش بودن ماه ‌محرم، بر لزوم انجام آیین های این ایام در فضای مجازی تاکید کرد و گفت: امسال زمان مناسبی برای برپایی تجمعات نیست و باید تا می توانیم با انتقال برنامه ها به فضای مجازی از گسترش ویروس کرونا جلوگیری کنیم که تحقق آن نیازمند اطلاع رسانی و فرهنگ سازی از سوی رسانه هاست.

دکتر نادر نیک پرست افزود: اقدام خبرنگاران اسفراین در راه اندازی پویش خیرین رسانه در موج نخست بیماری کرونا سبب جذب رقم قابل توجه ۱۲ میلیارد ریال از کمک های مردم برای خرید تجهیزات پزشکی و تقویت حوزه درمانی مقابله با کرونا شد که نسبت به سرانه درآمد شهرستان، رقم بسیار خوبی است.

شهرستان اسفراین از حدود ۲ هفته پیش در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =