فرمانده انتظامی اهواز: چالش های امنیت روانی جامعه با تلاش رسانه ها برطرف می شود

اهواز - ایرنا - فرمانده انتظامی شهرستان اهواز گفت: امنیت روانی یک عنصر مهم و حیاتی برای افراد جامعه است که تنها با تلاش خبرنگاران و رسانه ها محقق می شود.

به گزارش ایرنا سرهنگ محسن دالوند روز پنجشنبه به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار در نشستی با جمعی از  فعالان رسانه حوزه انتظامی اهواز  در محل ستاد فرماندهی انتظامی اهواز اظهار داشت: ‌خبرنگاران پیشتاز تمامی رویدادهای تلخ و شیرین جامعه هستند و با دست خالی پا به پای مسئولان و بخصوص نیروی انتظامی در حوادث متعدد حضور داشته و نقش آن ها در آگاه سازی جامعه بی بدیل است.

وی افزود: رسانه ها در رویدادهای مهم خبری تهدیدها و آسیب هایی را نیز پیش رو دارند اما در راستای رسالت خود تمامی این خطرات را به جان می خرند که این رشادت ها غیرقابل توصیف است.

فرمانده انتظامی شهرستان اهواز ادامه داد: خبرنگاران وجدان بیدار جامعه و تصویرگر زمان خود هستند و بخش عمده ای از دغدغه این قشر تلاشگر انعکاس مشکلات مردم است.

وی گفت: در برخی از تنش ها همکاری نیروی انتظامی و رسانه تاثیر بسزایی در جلوگیری از خدشه دار شدن امنیت روانی جامعه داشته و این درحالی است که در برخی مواقع یک لشکر هم نمی‌تواند تا این اندازه تاثیرگذار باشد.

فرمانده انتظامی شهرستان اهواز اظهار داشت: هیچگاه نباید نقش اقدامات ایجابی را در مدیریت چالش ها و حوادث نادیده گرفت چرا که در موارد متعدد از اقدامات سلبی و بازدارنده موثرتر است.

سرهنگ دالوند گفت: در حال حاضر جرائم متعددی در سطح شهرستان اهواز رخ می دهد اما از ابتدای سال تاکنون ۸۰ درصد جرائم خشن کشف شده و ۴۰ باند سارقان منزل، خودروهای اروندی و زورگیری منهدم شده است. 

وی گفت: یکی از جرائمی که بسیار در امنیت روانی مردم تاثیرگذار است، سرقت منازل است که از ابتدای سال تاکنون ۳۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش این جرائم مواجه بوده ایم.

فرمانده انتظامی اهواز گفت: همچنین پلیس آگاهی در شهرستان اهواز با تمام ظرفیت پای کار است و تاکنون باندهای حرفه ای زیادی را شناسایی و منهدم کرده است.

وی تصریح کرد: در بحث کشفیات نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزایش کشف داشته ایم و این مسیر به همت ماموران انتظامی تلاشگر این شهرستان ادامه دارد اما مشارکت عمومی شهروندان می تواند در تامین این امنیت کمک شایانی برای ما باشد .

سرهنگ دالوند گفت: تامین امنیت هزینه دارد و یکی از هزینه های آن خون ما است؛ نیروی انتظامی از هزینه کردن خون خود برای تامین امنیت مردم دریغ نخواهد کرد.

وی ادامه داد: انتظار می رود شهروندان توصیه های پلیس را برای پیشگیری از سرقت جدی گرفته و در این زمینه با ما همکاری بیشتری داشته باشند؛ بیشترین جرائم سرقت به عنف مربوط به خودروهای شخصی با پلاک آژانس جعلی است که در این زمینه شهروندان باید هوشیار باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =